Ardahan Seyahatinde Görülecek 4 Etkileyici Yer

0
1100

Doğu Anadolu bölgesinde, Karadeniz sınırlarında yer alan Ardahan, Kafkaslar üzerinde kurulmuş bir yerleşim yeridir. Tarihi M.Ö 680 yılına dayanan doğunun sessiz kenti Ardahan’da görülmesi gereken 4 etkileyici yeri gezerek, seyahatinizi keyifli hale getirebilirsiniz.

Ardahan gezisini daha etkili hale getirmek, kentin kültürel değerlerini daha yakından tanımak ve en güzeli de tatilinizden keyif almak için sizler için hazırladığımız Ardahan’ın en güzel 4 yeri konumuzu okuyun. Yolculuğunuzun rahat ve konforlu geçmesini sağlayacak ayrıcalıklarıyla Türkiye’nin karşılaştırmalı online bilet sitesi biletbayi.com web adresinden uçak bileti veya otobüs bileti seçeneklerinden birini değerlendirerek seyahatte ayrıcalıklı olmanın farkını yaşayın.

Ardahan seyahatinde görülecek 4 etkileyici yer

  • Bülbülan Yaylası

Ardahan’ın doğal güzellikleri arasında göz kırpan Bülbülan Yaylası, Ardahan, Artvin, Göle ve Şavşat sınırları içerisinde yer alan cennetten bir parçadır. Ova tipinde bir yayla görünümüne sahip olan Bülbülan, yerli halkın mesire alanı olarak en çok tercih ettikleri noktadır. Yaz aylarında koyunların otlak yerine dönüşen yayla, muazzam manzarası ile sizleri karşılayacak.

Bülbülan Yaylası

  • Yalnızçam Yaylası

Kış sporları ve yaz şenlikleri için ideal bir nokta olan Yalnızçam Yaylası, Ardahan il merkezine 15 km. uzaklıkta yer alıyor. Burası, eşsiz güzellikleriyle birlikte misafirlerine hoş zaman geçirmeleri için farklı güzellikler sunuyor. Yeşilin her tonuna hakim bir noktada olması, seyahatinize renk katacaktır.

Yalnızçam Yaylası

  • Çıldır Gölü – Akçakale Adası

Aradığınız doğal güzellikleri yakalamak için yer arayışına son verdirecek Çıldır Gölü, Ardahan ilinin 45 km. kuzeydoğusunda yer alıyor. Çevresindeki sulak alanları ile muntazaman bir görünüme sahip olan göl çevresi 101 çeşit bitki türüne ev sahipliği yapıyor. Bu özelliği ile ön plana çıkmasının yanı sıra diğer güzellikleriyle de büyüleyici bir atmosfere sahiplik ediyor.

Çıldır Gölü

  • Kura Nehri

Türkiye’nin sayılı güzellikleri arasında gösterilen Kura Nehri, Ardahan’dan Azerbaycan’a ulaşan bir nehirdir. Aras Irmağı ile birleşerek Hazar Denizi’ne dökülen Kura Nehri, Ardahan il sınırları içerisinde oluşturduğu mendereslerle harika bir görünüm sunuyor. Doğal güzelliğin zirvesine çıkmak isteyenlerin kesinlikle görmeleri gereken nadir yerlerden biridir.

Kura Nehri

Ardahan’a nasıl gidilir?

Doğu Anadolu bölgesinin sessiz ve sakin kenti olma özelliği ile ön plana çıkan Ardahan’a ulaşım için kullanabileceğiniz iki alternatif bulunmaktadır. Kars Harakani Havalimanı, kente en yakın havalimanıdır. Kars uçak bileti alarak havalimanından hareket eden Ardahan otobüsleri ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca karayolu ile seyahat etmek isteyenler Türkiye’nin dört bir yanından kente hareket eden Ardahan otobüsleri ile şehre ulaşabilirler. Ardahan otobüs bileti fiyatlarını inceleyebileceğiniz biletbayi.com’dan online bilet rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim
2

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.