Denizi, doğası,gezilecek yerleri ve tarihi noktaları sayesinde asla sıkılmanıza izin vermeyen Antalya, macera severleri yapabilecekleri birçok başka alternatif de sunuyor.

Antalya’ya da vaktinizi değerlendirmek için yapabileceğiniz şeyler hakkında bilgi almak istiyorsanız sizler için derlediğimiz ‘’Antalya’da Yapılacak Aktiviteler’’ yazımıza göz atabilirsiniz.

Antalya Yat Turu

Antalya Yat Turu
Antalya Yat Turu

Antalya’dan yola çıkıp, falezleri, koyları gezip eğlenceli saatler geçirmek için bu turu es geçmeyin. Antalya Yat Turu sayesinde kıyıları dolaşıp birçok plajı görüp, buraları resmede bilirsiniz.

Birçok dalış noktasına sahip Akdeniz’i birbirinden güzel yerlerini gezip maviye ve tertemiz deniz havasına doyabilirsiniz. Gezerken tekne içerisindeki eğlenceli ortam ve müziklerle gününüz daha iyi geçecek. Yazın tadını daha güzel çıkartmak ve görülmemiş yerleri görmek için olduğunuz yerden yola çıkarak, Akdeniz’i gezmeye başlayabilirsiniz.

Rafting

Antalya Rafting
Antalya Rafting

Antalya da heyecanlı ve hareketli bir gün geçirmek istiyorsanız rafting macerasını denemelisiniz. Antalya Kanyon ‘da yapılabilen raftinge en az iki kişi katılabileceğiniz gibi 6-8 kişilik grup şeklinde de gerçekleştirebilirsiniz.

Kulağa tehlikeli gelse de alında oldukça güvenlikli olan su sporlarından biridir rafting. Klişelerden sıkılanlar ve aksiyonu sevenler için Antalya Köprülü Kanyon‘u ziyaret edebilirler.

Sualtı Dalışı

Sualtı Dalışı
Antalya Sualtı Dalışı

Suyun en temiz ve berrak halini bulabileceğiniz Antalya, dalış için vazgeçilmez noktalara sahip. Dalışın en zevkli halini yaşayabileceğiniz bu sularda denizin içindeki canlıları görebilir birlikte yüzebilirsiniz.

Birçok dalış noktaları bulunan Antalya’da birçok kişi günü birlik dalışları tercih ederek keyifli bir gün geçirmekte. Sualtı merakı olan arkadaşlar için, Antalya’ya birde suyun altından bakın diyoruz.

Parasailing

Parasailing antalya
Parasailing Antalya

Antalya‘yı hiç bu kadar yüksekten gezmişiydiniz? Parasailing,tüm denizi ayaklarınızın altında hissettiren, şehri en tepeden kuş bakışı görebileceğiniz en zevkli sporlardan.

Ancak maalesef yükseklik korkunuza yenik düşerseniz bu güzellikleri göremezsiniz. Barış açınızı değiştirin ve parasalling heyecanını tadın.

Sörf

Antalya Sörf
Antalya Sörf

Asi dalgaları dizginleyemezsiniz ama onlara ayak uydurabilirsiniz. Antalya’da sörf dersleri alabilir, günü birlik veya uzun zamanlı sörf eğitiminizi tamamlayıp, dalgalarla yarışmaya başlayabilirsiniz.

Bu heyecanlı yarış içerisinde kendinizi yeniden keşfedeceksiniz. Antalya’da kesinlikle denemenizi önerdiğimiz su sporlarından sörf, unutulmayan anılarınızdan biri olacak.

Şehrin eğlenceli atmosferi ve heyecan verici aktivitelerini denemek isterseniz; Metro Turizm,Ulusoy Seyahat,Antalya Toros Turizm,Kamil Koç Seyahat ve daha birçok firma arasında karşılaştırma yapabilir, en Antalya’ya en uygun bilet fiyatlarını görüntüleyebilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.