Ankara’nın Gezilecek Mekanlarından Biri Olan 50. Yıl Parkı

0
1206

Ankara’nın manzarasını seyretmek ve çocuklarınızla yeşillikler içinde keyifli vakit geçirmek istiyorsanız 50. Yıl Parkı’nı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Cebeci semtinin üst taraflarına konumlandırılan parktan Ankara’nın birçok noktasını izleme şansına sahip oluyorsunuz.

Ankara’ya huzur veren park 50. Yıl Parkı

Parkın içerisinde bulunan eski Ankara evi günümüzde restore edilerek restoran olarak kullanılmaktadır. Dilerseniz burada sevdiklerinizle güzel bir yemek yeme şansına sahip olabilirsiniz. Bunun yanında park içerisinde yürüyüş dışında çeşitli spor dallarını da yapma fırsatı yakalayabiliyorsunuz. Parkın içerisindeki lunapark da çocuklar için büyük bir eğlence kaynağı…

120 metre yüksekliğindeki bayrak direği şehrin birçok noktasından görülebilmektedir

Yapay gölet, binlerce çeşit bitki türü ile parkın düğün, nişan gibi özel günlerde fotoğraf çektirmek isteyenler için de mükemmel bir açık hava stüdyosu olduğunu söylemeliyiz.

50. Yıl Parkı’ndan muhteşem Ankara manzarası

Park’ın merkeze yakın oluşu, otopark, mescit, tuvaleti restoran gibi olanaklarının da bulunması parkı bölge halkı için oldukça cazip kılmaktadır. Siz de Ankara ziyaretinizde bu güzel parka uğrayarak yoğunluğunuz arasında birkaç saat keyifli ve huzurlu bir zaman geçirme şansı yakalayabilirsiniz.

50. Yıl Parkı’na Nasıl Gidilir?

Bu güzel parka özel aracınızla gelebileceğiniz gibi şehrin her yerinden kalkan toplu taşıma araçlarıyla da kolaylıkla ulaşmanız mümkün. Şimdiden keyifli bir Ankara gezisi dileriz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.