Ankara Seyahatinde Görülecek 5 Yer

0
1291

İç Anadolu bölgesinin en bilinen kenti Ankara, Türkiye’nin başkenti olması sebebiyle siyasi yönüyle ön plana çıkmaktadır.

Tüm bunların yanında politikadan uzak, doğal ve tarihi yönleriyle de Ankara’nın büyük bir öneminin olduğunu belirtmek gerekiyor. Anıtkabir, Kızılcahamam, yeşil parkları, otantik mahalleleri, müzeleri ve daha birçok yönüyle gezilmesi gereken mükemmel bir yerdir Ankara. Türkiye’nin bütün kentlerine hemen hemen aynı uzaklıkta olması ise seyahat alternatiflerinin çoğalmasını etkiliyor. Yakın bölgeden gidenler için otobüs bileti, daha uzak yerlerden gelmek isteyenler ve rahatına düşkün olanlar için ise uçak bileti fırsatları sunuluyor Ankara’ya. Şimdi dilerseniz, karşılaştırmalı online bilet sorgulama sitesi www.biletbayi.com‘dan siz biletinizi seçin biz de sizin için Ankara seyahatinde görülecek 5 yer hakkında bilgi verelim.

Ankara’da Gezilmesi Gereken 5 Muhteşem Yer

  1. Anıtkabir

1953 yılında yapımı tamamlanan Anıtkabir, Türkiye tarihinin en önemli yerlerinden biridir. Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün naaşının bulunduğu bu yerde, aynı zamanda Atatürk’e ait otomobiller, kullandığı eşyalar ve giydiği kıyafetler de sergileniyor. Yılın 12 ayı ziyaretçi çeken Anıtkabir, Ankara gezisinin ilk durağını oluşturuyor.

  1. Anadolu Medeniyetleri Müzesi

Ankara’nın en önemli duraklarından biri de Anadolu Medeniyetler Müzesi’dir. Burası, sadece Ankara adına değil, Türkiye adına da önemli bir müzedir. Anadolu’da yapılan arkeolojik kazı çalışmalarında bulunan önemli tarihi değerlerin sergilendiği müze, mimarisi ve ihtişamlı yapısı ile dikkat çekmektedir. İstediğiniz her zaman ziyaret edebileceğiniz müze, 1997 yılında Avrupa’da “Yılın Müzesi” olarak unvan kazanmıştır.

  1. Kuğulu Park

Ankara’da deniz olmamasına rağmen yeşil alanlarıyla dikkat çeker. Yine bu alanlardan biri olarak gösterilen Kuğulu Park, şehrin politik, siyasi ve karmaşık trafiğinden uzaklaşmak isteyenlerin kaçış noktası halindedir. İçerisinde yer alan gölette yaşayan tatlı kuğulardan ismini alan Kuğulu Park, Ankara seyahatinde uğramanızı önerdiğimiz noktalardan biridir.

  1. Atakule

Kampanyalı uçak bileti indirimlerinden yararlandığınız bilet bayi’de işiniz bitti ise şimdi Ankara’yı kuşbakışı izleyebileceğiniz Atakule’den bahsedelim. Burası, Türkiye’nin en uzun ikinci döner kulesi. Ankara’nın dört bir yanından görülebilen kule, yüksekten Ankara’yı izlemek isteyenlere fırsat sunuyor. Alt tarafı alışveriş merkezi olan Atakule, kesinlikle ziyaret etmeniz gereken yerlerden biridir.

  1. Hamamönü

Başkentin en dikkat çeken yerlerinden biri Hamamönü semtidir. Burası, 19. Yüzyıldan kalma tarihi bir yerdir. Görünüm olarak Safranbolu’yu andıran semt, turistlerin en sık uğradıkları yerlerden biridir. Yapılan restorasyon çalışmaları sayesinde daha bir alımlı hale gelen Hamamönü, Osmanlı mimarisinin en seçkin örneklerini görmek için ideal bir noktadır.

İç Anadolu bölgesinin orta yerinde, Türkiye’nin başkentinde tatilinizi yaparken güzel yerleri incelemek size de farklı bir hava katacaktır. Dilediğiniz zaman promosyonlu, ekonomik ve lüks uçak bileti ayrıcalıklarını değerlendirebileceğiniz biletbayi.com ile seyahatinize fark katarak Ankara seyahatine çıkabilir veya yakın yerlerden geliyorsanız otobüs bileti indirimlerinden yararlanarak keyifli bir yolculuğun sonunda Ankara’ya ulaşabilirsiniz.

 

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.