Angkor Wat Tapınakları, Siem Reap şehrinin turizm açısından canlanmasına büyük katkı sağlamış bir yer. Ziyaretçiler bu tapınakları görmek için şehre gelerek şehrin canlanmasını sağlıyor. 

Şehre geldiğinizde Angkor Wat Tapınağı’nda gün batımı izlemek yapılabilecek en güzel etkinliklerden biri. İnsanlar Angkor Wat Tapınakları’nın önündeki gölün yanında yerlerini alarak kendilerini gün batımında karşılaşacakları manzaraya hazırlıyor.

Angkor Wat Tapınağı’nda Gün Batımı

Tapınaklara günlük, 3 günlük veya haftalık şeklinde seçeneklerin olduğu biletlerden alarak giriş yapıyorsunuz. Böylece günlük bilet almış olsanız dahi gün batımı ve gün doğumunu izlemek için fırsatınız oluyor. Ancak fotoğraf sanatıyla ilgileniyorsanız ve de vaktiniz varsa en güzel kareleri yakalayabilmek için 3 günlük veya haftalık bilet almanız daha mantıklı olacaktır.

Angkor Wat Tapınağı’nda Gün Batımı

Bu tapınaklar dini anlamda yerli halk için çok önemli bir yere sahip olduğu kadar muhteşem manzarasıyla da şehrin en gözde ziyaret noktalarından biri. İnsanlar gün doğumunda ve gün batımında buraya gelerek bu muhteşem manzaranın tadını çıkarıyor. Bu nedenle özellikle sabah ve akşam güneşin doğuş ve batış zamanlarında gölün çevresi hayli kalabalık oluyor.

Gün batımının muhteşem bir şekilde izlenebildiği bir diğer yer ise Phnom Bakheng Tapınağı’nın olduğu tepelik alan oluyor. Yüzlerce insan her gün bu manzarayı seyretmek için yaklaşık 30 dakikalık bir yürüyüşe katlanıyor. Dilerseniz fillerle ortalama 20$ ücretle tepeye kadar safari yapma imkanına da sahip olabiliyorsunuz.

Sunset, Angkor Wat

Tapınaklar bölgesinde ortaya çıkan gün doğumu ve gün batımı manzaraları ziyaretçilerin büyük hayranlığını kazanıyor. İnsanlar kamera ve fotoğraf makineleriyle bu manzarayı çekmeye çalışıyor.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.