Anadolu Yakasında 3 Güzel Piknik Alanı

0
963

İstanbul… Kalabalık şehir, iş alanları ve trafik… İstanbul denince ilk akla gelen detaylar genel olarak bunlardır. Peki, ama İstanbul’un hiç mi dinlenecek yeri yok?

İstanbul, her anlamda güzelliklerle dolu bir kenttir. Finansal alanlarıyla dolu olduğu kadar piknik alanları ve sakin yerleriyle de aslında değerlendirilebilecek bir şehirdir. Bir yanınızda iş merkezleri, diğer yanınızda tarih öte yandan sükûnet… Evet, tam da İstanbul’dan söz ediyoruz. İstanbul-Anadolu yakası…

Anadolu yakası piknik alanları

İstanbul Anadolu yakası, daha sonraları geliştiği için kentsel dönüşüme uygun olarak gelişti. Bu da doğal alanlarının korunmasını sağlayarak nefes almak isteyenler için kaçamak yapılacak yerlerin bulunmasına olanak sağladı. Dilburnu Piknik Alanı, Avcıkoru Piknik Alanı, Aydos Piknik Alanı gibi çok sayıda doğal alanlar, hafta sonu kaçamak yapmak için ideal seçenekler olarak değerlendirilebilir.

Çalışma hayatının yoğun temposundan sıkılanlar için İstanbul’da ailece oturulabilecek yerlerin başında Dilburnu piknik alanı geliyor. Bostancı’dan gemi ya da motorla gidilebilen bu yer, şehrin karmaşık yapısını biran önce unutmanızı sağlayacak bir yapıya sahiptir. Yemyeşil alanı, ağaçların mis havası ve kuşların cıvıltısı içinde zaman geçirmek için harika bir yer.

Dilburnu piknik alanı

Doğa ile baş başa kalmak hem de İstanbul’da olmak… Aslında ilk bakışta biraz uzak iki kavram gibi görünüyor. Ancak Anadolu yakası için bunu söylememek gerekiyor. Her yanında farklı güzellikleri barındıran Anadolu yakasında, Ömerli-Şile yolu üzerinde hafta sonu gidebileceğiniz yerlerden biri de Avcıkoru piknik alanı. Yeşil bir alan ve bol oksijenli bu ortam, ailece piknik yapmak için İstanbul’da değerlendirebileceğiniz harika yerlerden bir diğeridir.

Avcıkoru piknik alanı

Anadolu yakasından Kocaeli’ne doğru giderken yolun sol tarafında kalan Aydos piknik alanı da yine değerlendirilmesi gereken ender güzelliklerden biridir. E-5 ve TEM bağlantıları ile Kartal-Yakacık ve Sultanbeyli istikametini takip ettiğinizde rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Çam ormanları ile kaplı piknik alanında yemek yiyebileceğiniz restoranlar da yer alıyor.

Aydos piknik alanı

Zengin yapısı ile dikkatleri üzerine çeken Marmara’nın en zengin kenti İstanbul’da dilediğiniz açıdan değerlendirmede bulunabilirsiniz. Saydığımız 3 yer dışında çok daha farklı yerleri keşfederek hafta sonu kaçamaklarınızı renklendirebileceğiniz Anadolu yakasında, aradığınızı huzur ve sükunetin çok daha fazlasını yakalayabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.