Aslında şehirdeki 15. yüzyıldan kalma Orta Çağ surlarının bir kalıntısı olan Munttoren, Amsterdam’ın eski şehir kapılarından biridir.

Yazımızda bu tarihi yapı hakkında detaylı bilgilere ve burası ile ilgili ziyaret bilgilerine ulaşabilirsiniz. Böylece ziyaretinizi daha kolay bir şekilde planlama şansını yakalayabilirsiniz. Dilerseniz daha fazla zaman kaybetmeden yazımızın detaylarına geçelim.

1- Munttoren Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Munttoren, Amsterdam

Munt Meydanı’nda yer alan Munttoren, 1620 yılında Zuiderkerk’in ve Noorderkerk’in tasarımcısı Hendrick De Keyser tarafından restore edilmiştir. Gene Keyser tarafından kulenin bir yangında hasar gördüğü 1618 yılında kuleye bir çan ve saat kulesi eklenmiştir. 1651 yılında kuleye döşenen 36 çan her 15 dakikada bir çalmaktadır.

Şehir merkezinin surlarının bir parçası olan Munttoren, surların zarar görmesinin ardından tarihi temsil etme görevini tek başına sürdürmeye devam etmiştir.

Munttoren akşamları çok güzel bir manzaraya sahip oluyor

Munttoren’de özellikle kulenin altında bulunan ve birbirinden keyifli hediyeliklerin bulunabildiği mağaza, gelen ziyaretçilerden büyük ilgi görmektedir.

Amsterdam’de nerede kalacağınız konusunda detaylı bilgiler edinmek isterseniz Amsterdam konaklama rehberimizi inceleyebilir, otel tavsiyelerimiz sayesinde çok daha kolay bir şekilde kalacağınız oteli seçebilirsiniz.

2- Munttoren Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Kule şehrin merkezi meydanlarından biri olan Muntplein’de bulunmaktadır. Kule aynı zamanda Kalverstraat isimli önemli alışveriş caddesinin de doğu ucunda bulunmaktadır.
  • Ulaşım: Kuleye ulaşmak için tramvayla Muntplein’e giden 4, 9, 14, 16 ve 24 no’lu tramvay hatlarını kullanabilirsiniz.
  • Ziyaret Saatleri: Kulenin altında hizmet veren mağaza pazartesi-cumartesi günleri arasında 10:00-18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilmektedir.

Amsterdam Havaalanı’na geldikten sonra şehir merkezine nasıl gideceğiniz konusunda fikriniz yoksa Amsterdam Havaalanı’ndan şehir merkezine ulaşım konusunda yazdığımız yazımıza göz atabilirsiniz. Amsterdam’da şehir içindeki ulaşım olanaklarını incelemek isterseniz eğer Amsteram şehir içi ulaşım yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.