İstiridye, Alexandria

ABD için stratejik bir öneme sahip Virginia şehri Alexandria’da ne yenir sorusuna cevaplar aradık…

“ Alexandria’da Ne Yenir , Ne İçilir” yazımızda şehrin gizli kalmış lezzetlerini ve bunların hikayelerini anlatmaya çalıştık. Keyifli bir liste sizi bekliyor.

1- Elmalı Turta

Elmalı Turta, Alexandria

Dünyanın pek çok yerinde, farklı tatlarda turta yeme şansınız var. Ancak Virginia’daki Elmalı Turta en iyilerinden biri diyebiliriz. Yorucu bir gün sonunda, bir fincan sıcak kahve ile harika gidecektir.

2- Devilled Eggs

Devilled Eggs, Alexandria

Alexandria ile özdeşleşmiş ilginç yumurtalar hem göze hem de midenize hitap ediyor. Herkes yumurta sevmez, ama karar vermeden önce Devilled Eggs’in tadına bakmalısınız.

3- Füme Alabalık

Füme Alabalık, Alexandria

Füme Alabalık, daha çok Kuzey Virginia’da popüler bir yiyecek. Ancak Alexandria’da da nefis alabalık yapan yerler bulabilirsiniz. Günün her saati herhangi bir balık restoranında deneyebilirsiniz.

4- İstiridye

İstiridye, Alexandria

Körfezin kenarında yer alan Alexandria’da çeşit çeşit deniz ürünleri deneme şansınız var. Şehrin kendine özgü tarzıyla hazırladığı İstiridyeler bunlardan sadece biri. Eğer “Denizden babam çıksa yerim” diyenlerdenseniz, bu şehirde asla aç kalmazsınız.

5- Karpuz Çorbası

Karpuz Çorbası, Alexandria

Şehirde karşılaşacağınız en ilginç yemeklerden biri, şüphesiz Karpuz Çorbası olacak. Soğuk servis edilen bu çorba, karpuz kompostosu olarak düşünülebilir. Üzerine biraz da nane ekilen bu çorbayı pek çok restoranda sipariş verebilirsiniz.

6- Peach Cobbler

Peach Cobbler, Alexandria

Sıcak bir yaz gününde Alexandria’daysanız ferahlamanın en tatlı yolu Peach Cobber olabilir. Hafifçe kızarmış şeftali ve vanilyalı dondurmayı buluşturan bu tatlı atıştırmalık, şehrin en güzel yiyeceklerinden biri. Hem hafif hem de lezzetli olan bu şeftali şöleninin tadını mutlaka çıkarın.

7- Yer Fıstığı

Yer Fıstığı, Alexandria

Şehirdeki turunuzda, gördüğünüz marketler ya da büfelerden bol bol yer fıstığı alın. İklimi nedeniyle yer fıstığı yetiştirmeye elverişli bir ortam yaratan Virginia’da bu lezzete doyacaksınız.

ABD’nin, Washington’a yakınlığı sebebiyle öneme sahip şehri Alexandria gezinize rehber olacak yazımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Alexandria’da ne yenir yazımız ile ilgili fikir ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorumlar butonundan bizlerle paylaşabilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.