Abidjan

Fildişi Sahili’nde yüksek gökdelenlerle farklı bir ortam yaratan Abidjan, Batı Afrika’nın modern şehirlerinden biridir.

Fildişi Sahili’nde gezilecek en güzel yerlere sahip olan Abidjan, lagün üzerine kurulmuş bir şehir. Ulusal kütüphane, çağdaş sanatlar müzesi, Büyük Camii gibi turistik mekanlara da sahip. Fildişi’ne yapacağınız seyahatte size yol göstermesi için Abidjan’da gezilecek yerler listesi oluşturduk. Şimdi bu şehre yakından bakalım.

Parc du Banco

Parc du Banco

Abidjan’ın kuzeybatısında Pard du Banco Yağmur Ormanları Doğa Parkı bulunuyor. Yeşilin tonları arasında yürüyüş yapmak, görkemli ağaçlar görmek, göl etrafındaki vahşi doğaya tanık olmak için buraya gelebilirsiniz.

Ulusal Müze

Abidjan Ulusal Müze

Geleneksel sanat ve el sanatları alanı kapsamında ünlü bir koleksiyona sahiptir. Pazar ve Pazartesi günleri kapalı olan müzede toprak kaplar, ahşaptan heykeller ve maskeler, tunçtan yapılan eşyalar göreceksiniz. 09:00-17:00 arası ziyarete açık.

St. Paul Katedrali

St. Paul Katedrali

Bu katedrali İtalyan mimar Aldo Spiritom tasarlamış. Modern ve yenilikçi anlayışın hakim olduğu katedral, Afrika‘nın en büyük ibadethanelerinden biridir. Mali değeri ise 12 milyon Dolar.

Hayvanat Bahçesi

Abidjan Hayvanat Bahçesi

Abidjan’daki hayvanat bahçesi, hayvanlara mümkün olduğunca doğal yaşam ortamını sunuyor. Böylece hayvanlar demir parmaklıklar arkasında hapis hayatı yaşamıyor. Kaplan, fil, timsal, zebra gibi hayvanları burada görebilir ve besleyebilirsiniz.

Plateau Bölgesi

Plateau Bölgesi

Burası Abidjan’ın en çok bilinen yeridir. Bankalar, devlet kurumları, restoranlar, ibadet yerleri Plateau’da toplanmış. Katolik Bayramı sırasında yerel müzikler eşliğinde eğlenceli bir ortam oluyor. Modern sanat müzesinde her eserin hikayesi ilginizi çekecektir.

La Cava

La Cava

La Cava, Abidjan’ın açık pazar alanıdır ve el sanatları ürünleri çokça bulunur. Ürünlerin nasıl yapıldığını da izleme fırsatınız var. Pazarlık yaparak uygun fiyata hediyelik eşya alabilirsiniz.

Büyük Plateau Camii

Büyük Plateau Cami

Mavi kubbesiyle kendini hemen belli eden cami, güzelliğiyle büyülüyor. Müslümanların ibadethane olarak kullanmaya devam ettiği yer turistlerin de durakları arasında.

Treichville

Treichville

Alışveriş için tercih edilen bir yer. Afrika’nın etnik kültürünü yansıtan eşyaları ve ilginizi çekecek yerel ürünleri satın alabilirsiniz.

Cocody Bölgesi

Le Plateau’nun batısındaki bölge üst düzey gelire sahip kişilerin yaşadığı yer olarak bilinir. Abidjan’ın simgelerinden olan Ivoire Oteli burada yükselir. Kendine özgü kimliği ile turistlere kapısını açan Cocody, kültürel aktiviteleri ile de dikkat çekiyor.

Abidjan’da gezilecek yerler hakkında bilginiz varsa, aşağıdaki yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.