otobus 2+1

Seyahatlerin konfor ortamında ve sağlıklı ilerlemesi için başlayan gelişmelerin sonucu olarak 2+1 otobüs bileti nedir, nasıl alınır soruları meydana çıkmıştır.

Online bilet sektöründe öne çıkan 2+1 otobüs bileti seçeneği, hemen hemen her otobüs firmasının sunduğu hizmetler arasına girmiş bulunuyor. Gelişen teknoloji ile bağlantılı olarak otobüs modellerinin gelişmeye başladığını görüyoruz. Günümüzde otobüs yolculukları eskiye nazaran çok daha konforlu ve keyifli sürmektedir. Otobüslerinde WİFİ, yemek servisi, koltuk arkası TV, şarj seçenekleri gibi pek çok hizmet sunan firmalar, 2+1 düzeni ile planlanmış araçlarıyla da yolcularına rahat bir yolculuk vadediyor.

2+1 Otobüs Bileti Nedir?

Pek çok seyahat firması, araçlarını tasarlarken yenilenmeye gitmiş ve bu yenileme sonucu tekli koltuk seçeneğini oluşturmuşlardır. Araç içinde oluşturulan yeni düzen; şoför koltuğu arkasında akan sıranın tekli, sağ cephede kalan koltukların ikili olması şeklinde oluşturulmuştur. Bu yenilenme sonucu “2+1 otobüs” tanımlaması doğmuştur.

Genellikle yalnız seyahat eden ya da konfor ortamından hoşlanan yolcuların tercih ettiği bu modeldeki araçların sayısı her geçen gün artmaktadır. Bugün Kâmil Koç, Pamukkale, Ulusoy, Metro Turizm gibi çok sayıda seyahat firmalarının 2+1 otobüs tanımlamasına uyum gösteren araçları sefer düzenlemektedir.

2+1 Otobüs Bileti Almak İçin Ne Yapılmalı?

2+1 otobüs bileti almak, herhangi bir otobüs bileti almaktan çok farklı değildir. Tek dikkat etmeniz gereken nokta, yukarıda görselde belirttiğimiz koltuk numaralarından birini seçmek olacaktır. Cinsiyetinizi seçip koltuk numaranıza karar verdikten sonra yolcu bilgilerini eksiksiz tamamlamanız gerekmektedir. Sonrasında yönlendirileceğiniz güvenli ödeme sayfasında kullandığınız kredi kartı ya da bankamatik kartı bilgilerini girip biletleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

İşlem tamamlandıktan sonra bilet bilgilerini içeren sms ve mail, vermiş olduğunuz iletişim adreslerine gönderilecektir. PNR kodunuzu ve koltuk numaranızı teyit ettikten sonra ise sorunsuz bir yolculuk geçirebilirsiniz.

2+1 Otobüs Biletleri Fiyatları Nasıldır?

2+1 otobüs biletlerinin ücretlendirmesi firmaların belirlediği politikalara göre değişiklik göstermektedir. Pek çok otobüs firması, araç içinde bulunan her koltuk için aynı fiyatlandırmayı yaparken bir kısmı da tekli koltuklarda fiyat arttırmaktadır. Bu durumda tek önemli nokta; 2+1 otobüs firmaları arasında seçim yaptığınız firmanın ücret prosedürüne göre fiyat değişikliği yapıp yapmadığıdır.

Otobüs bileti satın alma ve 2+1 otobüs biletleri hakkında daha fazla bilgi için çağrı merkezimizle görüşme sağlayabilir ya da 7&24 Destek Hattımızdan mesaj atabilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.