Ana sayfa » Seyahat Rehberi » 2019 Resmi Tatil Günleri | 41 Gün Tatil Sizi Bekliyor

2019 Resmi Tatil Günleri | 41 Gün Tatil Sizi Bekliyor

0
340
2019 Yılı Resmi Tatilleri
2019 Yılı Resmi Tatilleri

2019 yılına girilmesiyle birlikte en çok merak edilen şeyler arasında “2019 resmi tatil günleri” yerini aldı bile. Yoğun tempoda çalışan kişilerin ve öğrencilerin dinlenmek ve tatil yapabilmek adına değerlendirdiği bu günleri sizler için listeledik.

2019 Resmi Tatil Günleri

2019 Resmi Tatil Günleri
2019 Resmi Tatil Günleri

Tamam, bu sefer girişi çok fazla uzatmayalım ve hemen sizi 2019 yılında bekleyen resmi tatillerden ve bu tatillerde gidebileceğiniz rotalardan oluşan “2019 resmi tatil günleri” listemizle baş başa bırakalım…

1. Yılbaşı (Salı Günü)

Yeni umutlara, yeni hayallere “merhaba” demenin en güzel yollarından biri de şüphesiz ki güzel bir yılbaşı kutlaması ile olur. Tabi yılbaşı aynı zamanda bütün senenin yorgunluğunu atabileceğiniz bir tatil anlamına da gelebilmektedir. 2019 yılı da bu konuda çalışanlara çok bonkör davranarak hafta sonu ile birleşerek 4 günlük bir tatile çıkma fırsatı sunmaktadır. Tabi bazı işverenlerden bunun için 31 Aralık 2018 pazartesi günü izin almak gerekebilir.

Elbette herkesin tatile çıkabilme gibi imkanı olmayabilir. Yılbaşını sevdiğiniz insanlarla evinizde de gayet keyifli bir şekilde eğlenceli sohbetler eşliğinde yılbaşına özel rengarenk minik keklerle ya da yılbaşına özel çok lezzetli tariflerle de geçirebilirsiniz.

Bu güzel tatilde sevdiklerinizi de sevindirmek isterseniz yılbaşı için en güzel 30 hediye hediye tavsiyemize göz atabilirsiniz.

*Yılbaşında Nereye Gidelim?

Yılbaşını daha özel bir şekilde geçirmek isteyenler yılbaşı için kendilerine ülkemizden ya da yurt dışından çok özel tatil rotaları belirleyebilir. Özellikle sevgililer ve eşler için yılbaşının vazgeçilmez yurt dışı destinasyonları arasında elbette Paris ilk sırada geliyor. Yılbaşında sevdiğiniz insanla Eyfel Kulesi’ni arkasına alarak fotoğraf çekilmeyi kim istemez ki değil mi? 🙂 Paris dışında Londra, Barselona, Amsterdam gibi birçok Avrupa şehri de yılbaşında en çok ziyaret edilen noktalar arasında bulunuyor.

Zamanı ve maddi olanağı yurt dışına çıkmaya müsait olmayanlar için ülkemizde de pek çok özel rota bulunuyor. Bunların başında bizce kış mevsiminde ayrı bir güzel olan Kapadokya geliyor. Hele bir de kar yağmışsa Kapadokya’ya kesinlikle aşık olursunuz. Sadece Kapadokya mı? Tabi ki hayır… Sakinlik isteyenler için Ege’nin kasabaları, biraz yükseklere çıkmak isteyenler için Uludağ, doğanın sesini dinlemek isteyenler için Abant, mis gibi oksijen solumak için Karadeniz’in yaylaları ve daha pek çok özel yer de yurt içinde tercih edilebilecek yerler arasında bulunuyor.

Siz en iyisi “Türkiye’den ve Dünya’dan Yılbaşının Vazgeçilmez 22 Kenti“başlıklı yazımıza göz atın ve size cazip gelen yılbaşı tatilini planlayın 😉

2. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı (Salı Günü)

Salı gününe denk gelen bu tatil de gene pazartesi ile birleştirilebilirse çok şahane 4 günlük bir tatilin habercisi olabilir. Eğer bunu başarabilirseniz çalışarak geçirdiğiniz günlerin yorgunluğunu bu dört gün boyunca atabilirsiniz. Ancak bize kalırsa eğer çocuğunuz varsa bu tatili çocuğunuza adayıp onun hoşlanacağı şeylere vakit ayırmanız ya da onunla birlikte bir tatil planı yapmanız günün anlam ve önemine uygun çok daha şık bir hareket olacaktır.

*23 Nisan İçin İdeal Ziyaret Noktaları

4 günlük bir tatil için Yunan Adaları ya da Kıbrıs ideal bir seçim olabilir. Biraz daha kuzey taraflara gitmek isterseniz vizesiz ziyaret edilebilen Ukrayna ya da Gürcistan da çok keyifli zamanlar geçirebileceğiniz rotalar arasında bulunuyor.

Eğer çocuğunuz varsa ve çocuğunuzla güzel bir tatil geçirmeyi planlıyorsanız gerek yurt içinde gerekse yurt dışında gidebileceğiniz muhteşem destinasyonlar bulunuyor. Özellikle Eskişehir son yıllarda geçirdiği değişimle hem yetişkinler hem de çocuklar için mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri. Burada bulunan Eskişehir Hayvanat Bahçesi, Eskişehir Eti Sualtı Dünyası başta olmak üzere pek çok durak çocukların hayli fazla ilgisini çekmektedir.

Anıtkabir
Egemenlik Bayramı için gidilebilecek en güzel yer

İstanbul da çocuklu aileler için çok iyi bir seçim olabilir. Şehirde bulunan pek çok tema park unutulmaz anlar yaşanmasına olanak tanırken şehrin tarihi ve doğal dokusu ile çocukların kültürel anlamda kendilerine çok fazla şey katmalarını sağlamaktadır. Ankara ise Anıtkabir başta olmak üzere tarihimizi daha yakından incelemek isteyenler için listeye eklenebilecek yurt içindeki destinasyonlar arasında gösterilebilir.

3. 1 Mayıs İşçi Bayramı (Çarşamba Günü)

İşçilere ve emekçilere adanan bu gün 2019 yılında haftanın tam ortasına denk geliyor. Bu nedenle bu tatili hafta sonu ile birleştirmek biraz zor olabilir. O yüzden siz iyisi mi bu günü evde vakit geçirmeye ayırın 🙂 Ya da dilerseniz bulunduğunuz şehri daha yakından keşfetmeye adayabilirsiniz. Eğer İstanbul’da iseniz İstanbul’un kaçış noktası Adalar bu mevsimde harika bir gün geçirmenizi sağlayabilir.

4. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı (Pazar Günü)

Atatürk’ün gençliğe ve spora adadığı bu bayram 2019 yılında pazar gününe denk geliyor. Bu da ekstradan bir tatil planı kuranlar için tabi ki hayal kırıklığı anlamına geliyor 🙂 Gene de bu güzel pazar sabahını çok keyifli geçirmek sizin elinizde.

*19 Mayıs İçin Tatil Önerileri

19 Mayıs’ta bizce en keyifli şeylerden biri bizce şehrinizde gerçekleştirilen anma ve kutlama törenlerine katılmak olacaktır. Böylece gençlerin aylarca hazırlanarak ortaya koyduğu gösterilerle çok eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. İstanbul’dakiler için şehir merkezi gösterilerden dolayı çok kalabalık olacağı için İstanbul’un dışındaki noktalar keşfetmeye daha müsait olacaktır. Mesela Ağva çok iyi bir hafta sonu tatili rotası olabilir. Burada güzel bir kahvaltı yapabilir, yeşilin ve mavinin tadını aynı anda çıkarabilirsiniz. Havalar da ısınmaya başladığından dilerseniz denize bile girebilirsiniz. Ağva gezilecek yerler listemizde bu doğa harikası beldenin görülmesi gereken noktalarını sizler için paylaştık.

5. Ramazan Bayramı (3-4-5-6 Haziran)

Dini bayramlarımızdan olan Ramazan Bayramı bu yıl pazartesi günü arefe ile başlıyor. Hafta sonu ile arada sadece cuma günü kaldığından o gün de tatil olarak ilan edilerek tahminimizce 9 günlük bir bayram tatili sizi bekliyor olacak.

*Ramazan Bayramı Tatil Tavsiyeleri

Dini bayramlarımızdan olan Ramazan Bayramı özellikle eş, dost, akraba ziyareti için yıl içindeki en önemli fırsatların başında geliyor ancak özellikle İstanbul uzun soluklu bu tarz tatillerde boşaldığı için yıl içinde İstanbul’u keşfetmek için en ideal zamanlardan biri Ramazan Bayramı. İstanbul’da yaşıyor ve şehri hissetmek istiyorsanız bu tatili İstanbul’la baş başa geçirmek için değerlendirebilirsiniz.

6. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

2019 resmi tatil günleri içinde önemli bir gün daha yer alıyor. Ülkemiz için tarihi günlerden biri olarak anılan 15 Temmuz resmi tatil olarak ilan edilmiş durumda. Pazartesi gününe denk gelen bu tatilde hafta sonu ile toplamda 3 gününüz oluyor.

*15 Temmuz Tatil Önerileri

Dilerseniz o gün meydanlardaki anma etkinliklerine katılarak 15 Temmuz’da şehit olmuş vatandaşlarımızı yad edebilirsiniz. Ya da kendinizi şeridine atarak birbirinden keyifli plajlarda denizin, kumun ve güneşin keyfini sürebilirsiniz.

7. Kurban Bayramı (10-11-13-14 Ağustos)

2019 yılında Kurban Bayramı tatili 10 Ağustos cumartesi günü başlıyor. Arefe ile başlayan tatil hafta ortası çarşamba gününe kadar devam ediyor. Eminiz de Kurban Bayramı yaklaştığında birçok kişi hafta sonuyla araya giren iki günün de tatil olmasını ümit edecek. Eğer bu gerçekleşmezse bile iş yerinde bütün sempatinizi kullanarak tatiliniz hafta sonu ile toplamda 9 güne çıkarabilirsiniz.

*Kurban Bayramı Rotaları

2019 resmi tatil günleri içinde uzun soluklu tatillerden biri olan Kurban Bayramı için ailenizi ziyaret etmek dışında çeşitli tatil planlarınızı da hayata geçirebilirsiniz. Bunun için pek çok Avrupa ülkesini tercih edebilirsiniz elbette ancak bizim size daha farklı bir önerimiz olacak: Balkanlar Turu. Tabi bu turdan keyif alabilmeniz için tatilinizi 9 güne uzatmanız daha faydalı olacaktır.

Balkanlar
Kurban Bayramı’da size kendinizi memleketinizde hissettirecek bir rota: Balkanlar

2015 yılı Kurban Bayramı tatilinde bizzat deneyimlediğimiz Balkanlar Turu, dini bir bayramda gerçekleştirilecek en güzel etkinliklerden biri bizce. Bunda Balkan topraklarının da tıpkı Türkiye gibi büyük oranda İslamiyeti yaşıyor olması ve dini bayramlarımızın bu topraklarda da kutlanmasının etkisi büyük. Arada bir de tarihi bir bağ olunca unutulmaz bir Kurban Bayramı tatilinin sizi beklediğini söyleyebiliriz.

8. 30 Ağustos Zafer Bayramı (Cuma Günü)

Milli bayramlarımızdan olan “Zafer Bayramı” bu sene cuma gününe denk geliyor. Yani elinizde 3 günlük bir tatil ve muhteşem güzellikle bir yaz mevsimi var demek oluyor. Bunu güzel değerlendirmek ise size kalmış.

30 Ağustos Tatil Önerileri

Hazır havalar da sıcakken şöyle bir Kıbrıs’a yol almak fena olmaz değil mi? Uçak bileti fiyatlarının bu kadar ucuzladığı bir dönemde Kıbrıs’a uçarak 3 günlük kafa dinlendiren güzel bir tatil size de çok iyi gelecektir.

9. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı (Salı Günü)

Cumhuriyet Bayramı 2019 resmi tatil günleri içindeki son fırsat. Bu tatili aradaki pazartesi ile birleştirebilirseniz 2019 yılı bitmeden 4 günlük eğlenceli bir tatil şansını yakalayabilirsiniz.

*Cumhuriyet Bayramı Tatil Rotaları

Tatilinizi 4 güne çıkarabilirseniz elbette yurt dışı seçeneklerini değerlendirebilirsiniz ancak herkes o kadar şanslı olmayacağı için biz yurdumuzdan bazı öneriler sunmak istiyoruz. Şayet İstanbul ve civarında yaşıyorsanız ve pazartesiyi tatile dahil edemediyseniz salı günü sabahtan Edirne’ye doğru yola koyulabilirsiniz. Burada sizi Edirne’nin Sembolü Selimiye Camii başta olmak üzere pek çok tarihi mekan karşılıyor.

*Edirne’de yapmanız gereken şeyler için “Yolu Edirne’ye Düşenler İçin ‘yapmadan dönmeyin’ rehberimizi mutlaka okumanızı öneriyoruz. 

2019 resmi tatil günleri sayesinde bol dinlenmeli ve tatilli bir 2019 yılının bizi beklediği kesin 🙂 Şimdiden keyifli tatiller dileyelim o halde 😉

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.