Alternatif Tatil Yerleri | 4 Muhteşem Tatil Beldesi

0
947

Tatilin güzel olmasını etkilemek mi istiyorsunuz? Öyleyse şimdi paylaşacağım 2017’de alternatif tatil yerleri yazımı okumaya devam edin.

Alışıldık tatil tipleri, bir yerden sonra bıkkınlık vermeye başlar. Sürekli aynı kulvarda dönmek, aynı manzaraları görmek veya aynı tarihi beldeleri incelemek, bir yerden sonra tatil günlerine “kabak tadı” eklemeye başlar.

Bu yüzden 2017 yılının yazında farklılık yaparak yurt dışında tatil yapabileceğiniz yerler hakkında bilgi edinin derim. Hem değişiklik olabilmesi açısından hem de tatilin sıkıcı geçmemesi açısından sizler için araştırdığım tatil yerlerini okumaya başlayın, tatil fikirlerine yenilikler ekleyin.

2017 alternatif tatil yerleri

1- Corpus Christi, Teksas, ABD

ABD ‘de tatil yapmak bir başkadır. Corpus Christi’de kalmak ise kendi başına bir başkalıktır. Haziran ayından itibaren doluşmaya başlayan Teksas’ın bu güzide noktası, Meksika Körfezi’ne bakan harika bir noktada yer alıyor.

Deniz, burada daha bir mavi, kumsallar ise daha bir altın sarısı ve siz usulca tatilinizi yaparken başınızın üzerinden “pembe kaşıkçı kuşları” uçuşacak. Tabi ki Concrete Street Amphitheatre’dan yükselen canlı müzik seslerini de unutmamak gerekiyor. Yani harika bir tatil yeri, harika bir tatil fikri için kesinlikle tercih listenize Corpus Christi’i almanızı öneriyorum.

Corpus Christi

2- Tuvalu

Büyük Okyanus’ta, dokuz adet mercan adasından oluşan Polinezya ülkesi, Avustralya ile Hawai arasında yer alan Tuvalu, tatil günlerini tembellikle geçirmek isteyenler için bulunmaz bir fikir. Beyaz kıyıları ile insana huzur veren bu yer, sıra sıra dizilen hindistan cevizi ağaçlarıyla farklı bir atmosfer oluşturuyor.

Taze avlanmış deniz ürünleri, taze hindistan cevizini içmek ve voleybolun en keyifli vakitlerini değerlendirmek için tasarlanmış bir yer gibi Tuvalu… 2017 yaz tatili fikirlerinizin baş sıralarına alabileceğiniz en mükemmel destinasyonlardan biri aynı zamanda.

Tuvalu

3- Bornholm, Danimarka

Bornholm, Danimarka’nın en çok güneş alan tatil beldelerinden biridir. Hiç şüphesiz güneşin bol olması, tatil günlerinin daha da uzamasını da beraberinde getiriyor. Dueodde Plajlarının berrak beyazlığı, güneşin saf hali ve kumsalın tendeki mükemmel hissi, tatil günlerinin muhteşem geçmesine olanak tanıyan yönleridir.

Tabi tüm bunların yanı sıra doğal güzellikler anlamında da bir hayli kalabalık bir yer olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Bornholm Kelebek Parkı ve tarihin izlerini üzerinde barındıran Hammershus Kalesi’nin kalıntıları ise tatile farklı renk katan güzelliklerdir.

Bornholm

4- Blagaj, Bosna Hersek

Bosna Hersek, benim için farklı anlamların yüklü olduğu bir barış ülkesidir. 90’lı yıllarda yaşadığı onca zorluk ve zorbalıktan sonra adeta küllerinden doğarak yeniden “buradayım” diyen ülke, gezilmeyi en çok hak eden yerlerden biridir. Dubrovnik’in iç kesimlerine doğru ilerlediğinizde ufak bir kasaba ile karşılaşacaksınız. Burası Blagaj. Sarp kayalıkların dibine kurulmuş bu küçük kasaba, bence huzuru elde etmek isteyenlerin kesinlikle uğraması gereken yerlerin başında geliyor. Diğer yandan tabi ki kayalıklar arasından köpüklü bir yolculuk yapan “Buna Nehri…”

Blagaj

Blagaj, yaz tatili destinasyonlarından biri olmakla birlikte, beyaz evleriyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Bundan da önemlisi, bu şirin kasaba Osmanlı padişahı tarafından 16. Yüzyılda bir tekke olarak inşa edilmiştir.

Pin2017 yaz tatilini değerlendirmek, değişik fikirlerde buluşmak ve tatilin seyrini değiştirmek için yukarıda verdiğim 4 alternatif rotayı değerlendirmenizi öneriyorum. Henüz yaz tatilinin sıcak günleri kendini hissettirmeden sizlere daha farklı fikirler vermek için yeniden karşınızda olacağım. Şimdiden keyifli tatiller.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.