Oldukça farklı bir kültüre, iklime ve yaşam tarzına sahip olan Tayland‘ın başkenti Bangkok, Asya bölgesinde görülmesi gereken şehirlerden biri. 

Evet, ilk başta alışık olunmayan iklim ve yaşam tarzı insana farklı gelebilir; ancak bu şehri keşfetmek için yola çıktıysanız birçok farklı ve ilgi çekici şeyle karşılaşacağınızdan, muhteşem fotoğraflar ve anılar biriktireceğinizden emin olabilirsiniz.

Fotoğraflarla Bangkok

Bangkok, farklı bir tatil destinasyonu arayan gezginler ve maceraperestler için muhteşem bir destinasyon. Biz de sizler için 10 fotoğrafla Bangkok’u anlatmak istedik.

1. Floating Market

Floating Market

Farklı bir pazar deneyimi yaşamak istiyorsanız işte size yüzen bir pazar! Tekneler içinde meyve, sebze ve daha birçok şeyin satıldığı floating market, şehrin en önemli ziyaret noktalarından biri.

2. Wat Pho

Wat Pho

Yatan Buddha Tapınağı olarak da bilinen tapınak, şehirdeki inanç turizmi kapsamında mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri.

3. Wat Arun

Wat Arun

300 yıllık geçmişiyle ve 80 metrenin üzerindeki yüksekliğiyle hayli gösterişli olan Wat Arun Tapınağı, şehrin en ilgi çekici yerlerinden biri olarak kesinlikle görülmeyi hak ediyor.

4. Bangkok Kraliyet Sarayı

Grand Palace

150 yıl boyunca Tai kraliyet ailesine ev sahipliği yapan saray günümüzde şehirdeki en çok ziyaret edilen yerlerin başında geliyor.

5. Altın Budha Tapınağı

Altın Buddha Tapınağı

5 ton saf altınla meydana getirilen Altın Buddha Tapınağı, görkemiyle ziyaretçileri kendisine hayran bırakan bir yapı.

6. Tropikal meyveler

Tropik Meyveler

Tropik iklimin hakim olduğu şehirde birbirinden lezzetli tropikal meyvelerin tadına mutlaka bakmalısınız!

7. Bangkok Tren İstasyonu

Bangkok Tren İstasyonu

Geçmişi 196 yılına kadar dayanan Hua Lamphong Tren İstasyonu şehrin tarih bölgelerinden biri.

8. Thai Mutfağı

Thai Mutfağı

Zengin Thai mutfağı farklı lezzetler arayanlar ve deniz ürünleri sevenler için çok geniş bir seçenek sunuyor. Burada hem tanıdık deniz ürünlerini hem de çok farklı tatları deneme şansına sahip olabilirsiniz.

9. Bangkok Gece Hayatı

Bangkok Gece Hayatı

Bangkok geceleri birçok kişinin buraya gelmesini sağlayan önemli bir unsur. Şehirde Khao san Road, Soi Cowboy ve Patpong gibi yerlerdeki mekanlarda şehrin gece hayatını yaşama fırsatı yakalayabilirsiniz.

10. Sea Food Restaurant

Sea Food Restaurant

Bu restoranda sepetinize en sevdiğiniz deniz ürünlerini doldurarak masanızda garsona neyin nasıl pişmesini istediğinizi belirtiyorsunuz ve çok uygun fiyatlara muhteşem bir yemek yeme fırsatı yakalıyorsunuz. Bizce Bangkok’a geldiğinizde en azından bir yemeğinizi burada yemelisiniz.

Bangkok’a ait 10 fotoğraftan sonra bir de Bangkok’a gitmek için 10 neden başlıklı yazımızı incelemeye ne dersiniz?

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.