Yuvarlak Çay Gezisinde Yapılacak 4 Şey

0
1303

Türkiye’nin tatil cenneti Muğla’da son zamanların sakinlik ve huzur arayanlar tarafından en çok tercih edilen yeri, Sandras Dağı’nı saran kar sularıyla oluşan Yuvarlak Çay. Oldukça huzurlu ve sakin olan bu yer, kafa dinlemek isteyenler için bire bir.

Yuvarlak Çay, yaz tatili için Muğla’ya gelenlerin kaçamak yaptıkları bir noktadır. Havanın çok sıcak olmasına karşın burası oldukça serindir. Hatta buraya gelmeyi planlıyorsanız yanınızda ince bir hırka almanızı öneririz. Yemek saatlerini burada geçirmek için çok farklı noktalardan yararlanabilirsiniz. Balık restoranları, Türk yemekleri ve dünya mutfaklarından örneklerin sunulduğu restoranlar, harika bir yemek saati geçirmenize yardımcı olacaktır. Tabi ki tüm bunları yapmanın yanında bir de burada farklı aktivitelere de katılabilirsiniz. İşte Yuvarlak Çay gezisinde yapılacak 4 şey.

  1. Yuvarlak Çay’ın Soğuk Sularına Atlayın

Yemek saatlerini değerlendirmek için geldiğiniz Yuvarlak Çay’da bir de yüzme imkânı bulabileceksiniz. Yazın sıcak günlerinde, ağaçlarla çevrili, doğal bir manzara içerisinde yer alan çay sularının soğukluğu 6 derece. Doğrusu havalar çok sıcak olsa da Yuvarlak Çay’da yüzmek, serinlemenize hatta üşümenize bile neden olacak. Yazın sıcağında da pekâlâ güzel olur.

Yuvarlak Çay

  1. Tahta Salıncaklarda Sallanmanın Keyfini Çıkarın

Cennetten bir parça gibi yeryüzüne düşen Yuvarlak Çay’da yapılabilecek en güzel şeylerden biri de tahta salıncaklarda sallanmak olacaktır. Suların üzerine kurulan salıncaklar, serin suların rüzgarını içinize kadar hissetmenizi sağlayacak. Tabi isterseniz suya atlamak için de kullanabilirsiniz. Eğer yanınızda başka biri varsa, kesinlikle siz salıncakta sallanırken resminizi çekmesini isteyin.

Yuvarlak Çay

  1. Köy Kahvaltısı, Alabalık ve Tandırın Tadına Bakın

Köy kahvaltısını özleyenler için ideal fırsatların sunulduğu Yuvarlak Çay’da taze köy yumurtası ve diğer kahvaltılıklarla kahvaltı yapma fırsatı sunan mekanlar sizi bekliyor. Burada yapacağınız kahvaltının tadı, uzun süre damağınızda kalacak. Öğlen ve akşam yemeklerinizi de değerlendirebileceğiniz bu muhteşem manzaralı yerde, alabalık keyfini kesinlikle kaçırmayın. Tabi bir de yanına tandırını eklemeyi de unutmayın deriz.

Yuvarlak Çay

  1. Doğayı Keşfedin

Tüm güzellikleri bir yana, kendine has doğal güzellikleri ile misafirlerini kendine hayran bırakan Yuvarlak Çay, muhteşem bir manzaraya sahiptir. Kar sularıyla beslenen çayın etrafını saran bitkiler, hoş kokularını yayarken, ziyaretçilerini mest etmeyi başarıyor. Ağaçların hışırtısı, kuşların cıvıltısı ve sakin ortamının huzur veren yönü… Tüm bunları değerlendirerek Muğla tatilinize farklı bir keyif katacaksınız.

Yuvarlak Çay

Muğla Dalaman’da yer alan Yuvarlak Çay’ın ziyaretçileri, yaz aylarında burayı boş bırakmazlar. Keyifli ve bir o kadar huzur dolu bu yere ulaşmak da bir hayli kolay. Dalaman uçak bileti avantajlarını takip edebileceğiniz www.biletbayi.com web adresinden rezervasyon yaptırarak doğanın bu harika tablosunun içerisinde yer alabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.