Yağmur Ormanlarında Kamp: Mt.Rinjani National Park

0
841
Yağmur Ormanlarında Kamp: Mt.Rinjani National Park

Lombok Adası’nın güzelliklerini incelemeye ve sürekli etkin olarak devam eden, turistlerin de en çok ilgisini çeken farklı bir güzelliği sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Burası Mt. Rinjani National Park.(Yağmur Ormanları). Endonezya gezisinin bu durağı gerçekten mükemmel. Kamp kurduğunuzda yakalayacağınız huzuru, dünyanın hiçbir şeyine değişmeyeceğinizi söylesem abartı yapmış olmam sanırım. Mistik bir hava, ağaçların saldığı oksijen ve yağmurun çiseleri, oldukça ruhunuzu dinlendirmek için birebir olacak.

Yağmur Ormanlarında Kamp: Mt.Rinjani National Park

Adanın doğusunda yer alan Senggigi kasabasında, Rinjani Volkanı‘nda düzenlenen tırmanış turu, yağmur ormanları ziyaretinizde mutlaka denemeniz gereken aktivitelerden biridir. Doğallığı ve doğal güzellikleri bir arada yakalamak isteyenler için oldukça ideal bir seçenek olacağını ifade etmek istiyoruz. 3726 metre yükseklikteki dağa trekking yaparken, kendinizi adeta bulutların üzerinde hissedeceksiniz. Keyif verici olmasının yanında, doğal güzelliklerin birebir içinde yer almak elbette çok farklı bir tatil havasının yaşanmasında büyük bir etki yaratacaktır.

Yağmur Ormanlarında Kamp: Mt.Rinjani National Park

Yapacağınız yürüyüş, hayatınızın ilki olacağından bir hayli heyecanlı olacaktır. Zaman zaman karşınıza çıkan yaban köpekleri, ağaçtan ağaca atlayan maymunlar, doğanın bakir güzelliği arasında saklanan ağaç köklerine ayağın takılması ve bunun da üzerine çiseleyen yağmurun üzerinize boşalması, bir hayli heyecanlı durumlardan olacaktır.

Yağmur Ormanlarında Kamp: Mt.Rinjani National Park

Biraz daha ilerlediğinizde, yakınlarına ulaşacağınız köyden itibaren yollar daha düz, patikalardan arınmış ve muz ağaçlarının arasında salınarak yürümek için ideal olan yola ulaştığınızda, sanki o kadar yolu bir başkası yürümüş de siz sadece bu güzel yolun keyfini çıkartıyorsunuz gibi bir hisse kapılacaksınız. Yanınızda mutlaka fotoğraf makinesi götürmüşsünüzdür. Ancak bazen düşünüyorum, eski imkanlarla yaşamış olsaydık herhalde bu kadar güzelliği resim karelerine almak için çantamızı film rulolarıyla doldurmak zorunda kalacaktık. Neyse ki teknolojik makineler, bu konuda yardımlarını bizden esirgemiyor.

Yağmur Ormanlarında Kamp: Mt.Rinjani National Park

Yapacağınız bu zorlu yürüyüşten sonra otelinize dinlenmek üzere çekildiğiniz zaman uykunun tadı o kadar güzel oluyor ki, bunu anlatımla ifade etmenin çok güç olduğunu söylemek istiyoruz. 40 kilometrelik zorlu bir parkur, her yanında bir tehlike ve farklı bir heyecan, doğal güzelliklere kapılmadan geçemeyeceğiniz için sırtınızdaki çantanın biraz daha ağırlaşması ve tüm bunların yanında, ormanlık alanda yürürken karşılaşılan bazı heyecanlı bir o kadar da keyif verici maymunların yarattığı heyecan, yorulmanız adına yeterli olacaktır. Bu da keyifli bir dinlenmeyi hak ettiğinizin en büyük göstergesi olacaktır.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here