Ucuz bilet bulma yöntemleri ile ilgili tüyolar

2
930

Her insan bir şekilde yolculuk yapmak zorundadır. Ama bazı insanlar, sürekli seyahat halindedirler. İş toplantıları, iş gezileri ya da keyfi seyahatler. Ama toplum olarak genel bir değerlendirme yaptığımızda, “son dakika yolcuları” diye nitelendirilebilecek bir toplumuz. Haliyle bu da ucuz uçak bileti bulmak için etik bir yöntem değildir. Peki, ucuz uçak bileti bulmanın bir yöntemi var mıdır? “Elbette vardır” gelin birlikte analizini yaptığımız yöntemler hakkında biraz fikir alışverişinde bulunalım.

ucuza uçamanın yolları

  • Mobil uygulamalardan yararlanın

Herkesin cebinde akıllısından bir telefon mutlaka vardır. Ama her nedense yine de “uçak bileti almak” için bu teknolojiyi kullanmaya üşeniyoruz. Ya acentelerden rezervasyon yaptırırız ya da internet sitelerinden araştırma yaparak. Bir de bunu yaparken son güne bırakırız. Durum böyle olunca da ne ucuza uçmak mümkün olabilir ne de ekonomiye katkı sağlamak. Bunu yapmak yerine, bütün hava yolları firmalarının kendi mobil uygulamaları vardır. Buralardan faydalanarak, biraz da seyahatimizi esnek tutup ileri bir tarihe bilet rezervasyonu yaptırırsak indirimlerden yararlanabiliriz.

  • Alternatif Havaalanlarına bakın

Yolculuğumuzun rahat geçmesini hepimiz isteriz. Yakın bir havaalanı, yanı başımızdan havaalanına giden arabalar vs. genellikle bunlar istediğimiz şeylerdir. Ancak bunlar da ekonomimize katkı sağlamayan aksine darbe vuran ayrıntılardır. Uçak bileti rezervasyonu yaparken mesela İstanbul’da hali hazırda iki havaalanı bulunuyor, üçüncüsü de yolda. Atatürk Havaalanı ve Sabiha Gökçen Havaalanı… Bilet rezervasyonu yaptırırken eğer zamanınız birazcık geniş ise biraz mesafe kat etmeyi göze alıp diğer havaalanı uçuşlarına göz atarsanız ucuz uçak bileti bulabilirsiniz.

  • Uçak Biletlerini Karşılaştırın

Biletbayi sitemizde, “karşılaştırma” seçeneği bulunur. Aslında pek buna dikkat edilmese de ekonomi açısından önemli bir detay olduğunu söylememiz gerekiyor. Gideceğiniz yöne doğru sefer yapan hava yolları firmalarını, esnek tutabileceğiniz bir seyahat ise günler arasında 1-2 gün oynama yaparsanız, yine uçak biletinizi çok daha uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

  • Bilet fiyatlarını takip edin

Esnek uçuşlarda daha çok faydalı olabilecek bilet fiyatlarını takip etme yöntemi de yine ucuza seyahat etmenin keyfini yaşamanızı sağlayacaktır. Biletbayi.com sitemizin en güzel özelliklerinden biri de budur. Haftalık ya da aylık bilet fiyatları tablosunu gözden geçirdiğinizde, dediğimiz gibi seyahatinizde de azıcık esnek davranabiliyorsanız eminim ki çok daha ucuza bilet bulmanız mümkün olacaktır.

Yukarıda vermiş olduğumuz tüyoların tamamı denenmiş yöntemlerdir. Bunları denediğinizde, ucuz uçak bileti bulmamanız için hiçbir sebep kalmayacaktır.

bir önceki makalemizede göz atabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

2 YORUMLAR

  1. Merhabalar , ben ucuz bilet bulabilmek için baya bir site gezdim fakat baktığımda çok fazla bir alternatif yok bişr tek gördüğüm thy.com , pegasus.com ve biletbayi.com uygun rakamları veriyor uçak biletlerinde sanırım baya bir komisyon kazanıyorlar bu acentalar. hepsi 5 10 tl’de fark koymuşlar.

  2. teşekkürler bilgilendirme için öncelikle şunu belirtmek istiyorum ben bilet alırken tüm bilet sitelerini geziyorum ve en son en uygun rakamı gördüğümde o siteden alıyorum fakat sürekki en ucuz biletbayi.com çıkıyor..

Comments are closed.