Türkiye’nin Gizli Kalmış Cennet Köşeleri

0
1147
Yenişarbademli

Muhteşem bir coğrafyaya ve köklü bir kültürel geçmişe sahip olan ülkemizin birçok güzelliği keşfedilmeyi bekliyor. 

Ülkemizdeki birçok güzellik yeterli tanıtım çalışmaları yapılmadığından çoğu kişi tarafından bilinmiyor. Ülkemizin gizli kalmış cennet köşelerinden bir kısmını sizler için araştırdık. Siz de yaz mevsiminde çok fazla bilinmeyen yerler keşfetmek isterseniz yazımızı inceleyebilirsiniz.

Türkiye’nin Gizli Kalmış Cennet Köşeleri

1.Eski Doğanbey Köyü, Aydın

Eski Doğanbey Köyü
Eski Doğanbey Köyü

Söke’de bulunan ve zamanında Rumlar tarafından yerleşim yeri olarak kullanılan köy günümüzde girişimcilerin yatırımlarıyla önemli bir ziyaret noktası haline gelmiş durumda. Şayet yolunuz düşerse taş evlerinin güzelliğine hayran kalacağınız Eski Doğanbey Köyü’ne de uğramanızı tavsiye ederiz.

2.Ildır Köyü, Çeşme

Ildır Köyü
Ildır Köyü

“Fatmagül’ün Suçu Ne?” dizisinin ilk bölümlerinin de çekildiği Ildır Köyü, yeni yeni tanınmaya başladı. İzmir’in bu kendine has köyü kafa dinlemek, yaz mevsiminde denize girmek ve keyifli bir gezinti yapmak isteyenler kaçış rotası olmayı başarıyor.

3.Pygela, Kuşadası

Pygela
Pygela

Agros Kralı’nın Truva Savaşı’ndan sonra askerlerini buraya getirerek buradaki şifalı sularda askerlerini tedavi ettirdiği rivayet edilmektedir. Kuşadası’nın keşfedilmeyi bekleyen noktası Pygela, tarihteki ilk sağlık kenti olarak geçmektedir. Şayet yolunuz Kuşadası’na düşerse Pygela Antik Kenti keşfetmeyi ihmal etmeyin.

4.Yedi Adalar, Gökova

Yedi Adalar
Yedi Adalar

Buhur ağaçlarının mis kokuları eşliğinde yaşamın olmadığı tertemiz adalardan denize girmek istiyorsanız Gökova’da bulunan Yedi Adalar’ı keşfetme zamanınız gelmiş demektir. Yedi Adalar, yaz mevsiminde hayli rüzgarlı olduğu için bu rotayı ziyaret için eylül ve ekim ayları en ideal zaman olmaktadır.

5.Yenişarbademli, Isparta

Yenişarbademli
Yenişarbademli

Isparta’nın bir ilçesi olan Yenişarbademli muhteşem doğası ile dağcıların ve kamp sevenlerin mutlaka keşfetmesi gereken ülkemizin cennet köşelerinden biri.

6.Şövalye Adası, Fethiye

Şövalye Adası
Şövalye Adası

Son zamanlarda adadaki yapılaşma adanın bakirliğine gölge düşürse de hala çok güzel olan ada muhteşem koyu, huzur verici doğası ile şehrin gürültüsünden uzak bir gün geçirmek isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği ama hala birçok kişi tarafından bilinmeyen muhteşem bir güzellik.

7.Aynalıgöl Mağarası, Mersin

Aynalıgöl Mağarası
Aynalıgöl Mağarası

1999 yılında bir çoban tarafından tesadüfen bulunan mağara ülkemizdeki en güzel mağara oluşumlarından biri. Bu etkileyici mağara Mersin’in Aydıncık ilçesinde bulunuyor. Geçmişte ulaşımın çok zor olduğu mağaraya son zamanlarda yapılan demir merdivenlerle artık çok kolay bir şekilde ulaşılabiliyor.

Siz de hemen uygun uçak bileti kampanyalarından biletinizi alarak ülkemizin bu keşfedilmeyi bekleyen muhteşem güzelliklerini gezmeye başlayın.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here