Tioman Adası, Malezya

0
1010
Tioman Adası

Malezya gezisinde duyduğumuz ve merak ettiğimiz Tioman Adası yolculuğuna koyuluyoruz.

Anlattıklarına göre burası tropikal bir ada ve oldukça renkli bir yapıya sahip. Bunları duydukça heyecanımız daha da artıyor ve biran önce adaya yetişmek için heyecanlanıyoruz. Nihayetinde merakla geçen yolculuğumuz son buluyor ve kendimizi anlatıldığından çok daha güzel Tioman Adası’nın kucağında buluyoruz.

Tioman Adası

Tioman Adası, ülkenin doğu kıyı kesiminde yer alıyor. Güzelliği ile göz dolduran bu güzel adada geçireceğiniz zaman çok kısa olsa bile oldukça keyif alacağınız bir tatil olacağını söylemek istiyoruz.

Tioman Adası

Adanın güzelliklerini anlatırken bir de Tioman Adası’nın Arap ve Çin devletleri için ticari alanda da önemli olduğundan söz etmek gerekiyor. Kereste zenginliğiyle bilinen ada, hem güzelliği hem de ticari faktörleriyle ilgi çeken bir yerdir. Bu nedenle özellikle de yaz mevsimlerinde adeta burada kum sayısında insanları görebiliyoruz. Malezya Turumuzun yaz aylarına denk gelmesiyle bunu canlı bir şekilde görebiliyoruz.

Tioman Adası

Ada, tepeden bakıldığında kaplumbağayı andıran bir şekilde duruyor. 11 Km. uzunluğunda olduğunu öğrendiğimiz Tioman Adası, otelleri ve yerleşim alanlarıyla da oldukça dikkatimizi çekiyor. Keyifli bir tatil yaşadığımız bu adada, zamanın nasıl geçtiğini anlamak gerçekten de mümkün değil. Su sporları, farklı etkinlik ve aktivitelerin yer aldığı adada zamanınızın daha güzel ve keyifli geçmesini sağlamak adına rehberlerden yararlanmanızı öneriyoruz. Çünkü gözden kaçıracağınız çok sayıda farklı güzelliklerin Tioman Adası’nda saklı olduğunu söylememiz gerekiyor.

Tioman Adası

Doğal yaşamı ile oldukça dikkat çeken ve farklı güzelliklere sahip olan adanın bir de görülmeye değer koyları var ki; bunları görmeden adadan dönerseniz büyük bir şanssızlık geçirdiğinizden şüpheniz olmasın. Keyifli yönleri ve koylarında yapılan etkinlikleriyle dikkat çeken Paya, Tekek, Genting Ayer, Batang, Mukut, Juara Beach, Monkey Bay, Monkey Beach gibi mükemmel koylarda, en iyi şekilde zamanınızı değerlendirecek, güzelliklerin içinde kalarak en farklı yönleriyle bir tatil yaşayacaksınız.

Tioman Adası

Buradaki gezimizi noktalayarak, Malezya gezisi boyunca farklı yönlere tanıklık etmek ve bunu da sizlere aktarmak adına yeni bir yere gitmek istiyoruz. Güzelliklerle dolu bir tatil keyfini yakalamak için tercih edebileceğiniz dünya gezileri arasında yer alan Malezya’nın farklı ve incelenmeye değer yerlerine doğru ilerlemeye devam ediyoruz. Bir sonraki gezimizde buluşmak üzere…

Okumanızı öneriyoruz=> Tioman Adası gezi rehberi

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here