Tayland’ın Mucizevi Adaları

0
996

Pasifik ve Hint Okyanusu gibi dünyanın en güzel denizlerine kıyısı olan Tayland’ın en önemli özelliklerinden biri de dolayısıyla muhteşem plajları…

Turkuaz rengi denizi, inci gibi serili kumları ve 80 küsür adacıkları ile görenlerin hayran kaldığı bu tropik adalar, turistlerin favori tatil merkezlerinden… Sizler için Tayland’ın muhteşem güzellikteki adalarından bazılarını derledik. Gelin birlikte en popüler Tayland adalarını inceleyelim;

1- Phi Phi AdalarıTayland’ın diğer adalarına nazaran en popüler ve turistlerin birinci sırada tercih ettiği Phi Phi adası, heyecanlı Hollywood filmlerine sahne olan bir harikalar diyarı. Çok fazla ziyaretçi alan adanın belirli bir kapasiteden sonra ziyaretçi kabul etmediği de verilen bilgiler arasında…

2-Koh Phra Nang AdasıSaydam denizi, yumuşacık kumları ile Phra Nang Ada’sı görenleri kendine hayran bırakıyor. Yalnızca tekneyle ulaşım sağlanan adanın plajları da dünyaca ünlü ve çokça talep görüyor. Taylandlı balıkçıların adada yer alan mağaraya adaklar bıraktıkları da bilgilerimiz arasında. Demek ki bu muhteşem adanın kutsal bir yönü de var.

3- Koh Taho AdasıKoh Taho Adası’nın yalnızca bitki örtüsü ve coğrafyası bile tası tarağı toplamanız için yeterli. Bu şirin ada da Tayland’ın harika tropik bitki örtüsüne hayran kalacaksınız.

4-Koh Phip Don AdasıHarika seyyar masörlerin ve popüler dalış noktalarının olduğu adanın içerisinde bir de gizlenmiş resort otel yer alıyor. Tayland’ın saklı kalmış cennetlerinden biri olan bu adanın harika bir de plajı bulunuyor.

5- Koh Pak Bia Adası

Krabi adalarının iki tanesinin ortasında yer alan adalar arasındaki kumdan köprünün, bir an için cennette yürüyüş yaptığınızı hissettireceğinden emin olabilirsiniz.

6- Koh Poda Adası

Bu adanın en önemli özelliği 3 tarafınında plajlarla çevrili olması. Bir lagünün etrafına sarılı olan sığ kumsal görenleri hayrete düşürüyor. Etrafında dönen gelgit akıntılarından oluşan adanın şekli ve boyutu mevsimlere göre değiştiği gibi bazen muson aylarında denizin altında kaldığı söyleniyor.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.