Red Bull Hangar-7, Salzburg

0
819
Hangar - 7

Salzburg Havaalanına çok yakın bir konumda bulunan Hangar-7 Müzesi, Red Bull tarafından kurulan ve oldukça iddialı bir müze. Müzede uçuşla ilgili bölümlerin yanı sıra yemek ve kültürle ilgili bölümler de hayli ilgi çekiyor.

Almanya’nın şirin şehirlerinden biri olan Salzburg, özellikle tarihi dokusunun en fazla hissedildiği Salzburg Altstadt bölgesiyle 1996 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmiş olan bir şehir. Özellikle Mozart’tan hayli fazla beslenen şehirde bulunan Hangar-7 Müzesi de şehrin görülmeye değer noktalarından biri.

Hangar-7

Hangar – 7

Şehrin önemli mimarlarından biri olan Volkmar Burgstaller tarafından tasarımı gerçekleştirilen binada bir uçak taşıtını andıran çizgilerin kullanılması binanın konseptine çok güzel bir şekilde ayak uydurmuş. Binanın yapımında özellikle kullanılan çelik ve cam dikkat çekiyor. 3700 metrekare alanda hazırlanan Hangar-7 Müzesi’nin yapımında 12oo ton çelik ve 280 ton cam kullanılması da dikkat çeken detaylardan biri.

Müzede birçok hava aracını inceleme fırsatını yakalıyorsunuz

Uçak hangarından esinlenilerek ortaya çıkarılan Hangar-7 içerisinde II. Dünya Savaşından günümüzün modern uçuş araçlarına kadar çok geniş bir yelpazede uçuş araçlarını incelemek mümkün. Bu da insanı gerçekten heyecanlandıran bir deneyim oluyor.

Astronot Felix Baumgartner’in stratosferden atlarken giydiği kıyafet ve Red Bull Stratos Kapsülü de müzede sergileniyor

Müzede aynı zamanda Ikarus isimli restoranda çok özel menülerin ve gurme lezzetlerin keyfini çıkarmanız da mümkün. Restoranda çeşitli günlerde gerçekleştirilen konsept programlar da ziyaretçilere unutamayacakları deneyimler yaşatıyor. Restoranın barında ise çok özel içeceklerin tadına bakmanız mümkün.

Hangar-7 Ziyaret Bilgileri

Giriş ücreti alınmayan müzeyi haftanın her günü 09.00 ile 22.00 saatleri arasında ziyaret etmeniz mümkün. Havaalanına yakın olan müzeyi uçaktan indikten sonra şehre geçerken veya tatil sonunda havaalanına dönüşte ziyaret etmeniz mantıklı olacaktır. Böylece zamandan ciddi anlamda tasarruf edeceğinizi söyleyebiliriz.

Bu etkileyici müzeyi ve Salzburg’daki diğer güzellikleri keşfetmeni için yapmanız gereken tek şey sayfamıza girerek uçak bileti sorgulama yapmak olacaktır. Böylece bu güzel şehri en uygun fiyatlarla uçarak keşfetme şansına sahip olabileceksiniz. Keyifli ve unutamayacağınız bir Salzburg tatili geçireceğinizden emin olabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here