Plajda Balık Tutma Keyfi: Ekincik Koyu

0
3000
Ekincik Koyu

Köyceğiz’e bağlı 800 nüfuslu bu tatil beldesi, Muğla’nın bakir ve sakin kalmayı başarabilen noktalarından biri. Sakinliği ve suyunun temizliğiyle balık tutmak için de oldukça ideal olan Ekincik, size huzur dolu bir tatil imkanı sunuyor.

Büyüleyici Güzellik

Ekincik Koyu
Ekincik Koyu

Hafif taşlı ama çok güzel bir sahil şeridine sahip olan Ekincik Koyu, sahilde güneşlenmek ve denize girmek isteyenler için oldukça isabetli bir nokta. Bölgenin sakin ve gözlerden uzak olması da tatilcilerin daha özgür bir hareket alanına sahip olmasını sağlıyor. Dileyen ziyaretçiler üç tarafı ormanlarla koruma altına alınmış bu saklı cennette kamp kurma imkanına da sahip olabiliyor. Bölgede deniz aniden derinleştiği için özellikle yeterli düzeyde yüzme bilmeyen veya çocuklu ziyaretçilerin çok dikkatli olmasında fayda var.

Yatların Uğrak Mekanı

Yatların uğrak mekanlarından Ekincik Koyu
Yatların uğrak mekanlarından Ekincik Koyu

Ekincik Koyu duru güzelliğiyle Marmaris ile Göcek arasında tur yapan yatların mutlaka uğradığı noktaların başında geliyor. Tura katılanlar Ekincik Koyu’nun güzelliğinde denize girmenin keyfini sonuna kadar çıkarıyor. Yatların geldiği zamanlarda koydaki sakinliğin bir süre yerini kalabalığa ve hareketliliğe bıraktığını belirtmemiz gerek.

Balık Tutmanın Keyfini Yaşayın

Plajda balık tutma keyfi
Plajda balık tutma keyfi

Bir tarafta eşiniz ve çocuklarınız denizin ve sahilin tadını çıkarırken siz de balık avlamak için ayrılan alanlarda oltanızı sallayarak akşam yemeği için balık tutabilirsiniz. Tutamazsanız üzülmenize gerek yok, civardaki işletmelerde birbirinden leziz balıkları sipariş ederek ailenizle keyifli bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Ekincik Koyu’na Nasıl Gidilir?

Bu muhteşem koya en yakın havaalanı 7o km. mesafede bulunan Dalaman Havaalanı. Eğer uçakla gelmek isterseniz Dalaman uçak bileti satın alarak Dalaman Havaalanına gelebilirsiniz. Havaalanında dilerseniz araç kiralayarak dilerseniz de servislerle Ekincik’e ulaşmanız mümkün olacaktır. Şayet otobüsle gelmek isterseniz Muğla otobüs bileti satın alarak otogardan kalkan toplu taşıma araçlarını kullanarak bu gizli cennete gelebilir ve muhteşem bir tatil geçirebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.