Otel Yerine Hostelde Konaklamak İçin 7 Neden

0
1312

Konaklama bir tatilin vazgeçilmez kısımlarından biridir. Eğer eğlenceli bir tatil geçiriyorsanız konaklamayı mutlaka iyi bir şekilde planlamalısınız.

Tatil giderlerinin büyük bir kısmını konaklama masrafları oluşturmaktadır. Ancak farklı konaklama yöntemleriyle bu masrafları azaltmanız mümkün. Hosteller tatilciler için alternatif bir konaklama yöntemi olmaktadır. Bir öğrenci yurdunu andıran ranzalı odaların olduğu hosteller, birçok yönden tatilciler için avantajlı bir yöntem olmaktadır.

Hosteller birçok yönüyle avantajlı bir konaklama seçeneğidir
Hosteller birçok yönüyle avantajlı bir konaklama seçeneğidir

Hostelde Konaklamak İçin 7 Neden

1.Çok daha ucuzucuz-konaklama

Hosteller bütçe dostu konaklama yerleridir. Tabi hostellerden lüks bir hizmet beklememeniz gerektiğini belirtmemiz gerek. Size özel bir duş yok mesela. 6-8 ya da daha fazla kişilik odalarda kalmak da zaman zaman çok sinir bozucu olabilir. Ancak oldukça düşük ücretlere kalınıyor olması bahsettiğimiz şeylerin çekilir olmasını sağlıyor. Hosteller sayesinde otellere yüklü miktarlarda para vermekten kurtularak o parayla çok daha güzel şeyler yapma şansını yakalayabilirsiniz. Böylece otellerde hiç kullanmadığınız hizmetlere para vermek zorunda da kalmıyorsunuz. Bu da yolculuğunuz için büyük bir tasarruf anlamına gelmektedir.

2.Çok daha renkli

Hayatı çok sıradan ve çok planlı yaşayan insanları bu tür yerlerde pek göremezseniz. Hostelleri tercih eden kişiler genelde özgür ruhlu ve sıra dışı kişiler olmaktadır. Bu da çok renkli kişilerle aynı odada kalma fırsatına sahip olabileceğiniz anlamına gelmektedir. Bu tür kişilerle aynı odada kalmak oldukça eğlenceli olabilmektedir.

samimi3.Çok daha samimi

Oteller oldukça resmi yerlerdir. Bazı zamanlar otel görevlisine bir şey sormak bile tam bir işkenceye dönüşebilir. Oysa hosteller öyle mi… Hostellerde çalışanlar genelde yıllardır birlikte olan kişilerdir ve müşterilerini bir arkadaş gibi görüp onlara ellerinden gelen yardımı göstermek isterler. Bu da kendinizi çok daha rahat hissetmenizi sağlayacaktır.

farkli-mutfaklar4.Çok farklı mutfaklar

Hostellerde birçok farklı kültürden ve  ırktan insanla birarada kalma şansına sahip olabilirsiniz ve bu insanların en önemli ortak özelliği hepsinde bulunan keşfetme arzusu ve ekonomik seyahat etme isteği. Bu da yemeklerin genellikle hostellerde yapılması anlamına geliyor. Böylece aynı yerde çok farklı yemek kültürlerini tanıma şansına sahip olabiliyorsunuz.

genc-tayfa5.Çok daha genç

Hostellerde yaşlı görmeniz pek mümkün değildir. Bu konaklama yöntemini daha çok genç insanlar tercih etmektedir. Bu da mekanın çok daha eğlenceli ve enerjik olmasını sağlamaktadır. Genç insanların enerjisinden faydalanmayı bilirseniz tatilinizin çok daha hareketli ve eğlenceli geçeceğini söyleyebiliriz. Bu gençler gittikleri yerleri karış karış gezdikleri için bulunduğunuz yerle ilgili en detaylı bilgileri hostel arkadaşlarınızdan alabilirsiniz.

6.Çok daha az eşya

Hostellerde konaklamak daha özgür bir seyahati de beraberinde getirmektedir. Bu nedenle bu tarz bir konaklama tarzı seçildiğinde yanınıza çok fazla eşya almamanız gerekmektedir. Böylece birçok eşyayı beraberinizde oradan oraya taşıma zahmetinden de kurtulmuş olursunuz.

hosteller7.Çok daha güzel arkadaşlıklar

Gerk hostel çalışanlarıyla gerekse hostelde diğer kalan kişilerle çok güzel arkadaşlıklar kurma şansına sahip olabiliyorsunuz. Bu durum otellerde pek mümkün olmamaktadır. Hostelde tanıştığınız kişilerle ortak geziler düzenleyip çok eğlenceli vakitler geçirme şansına bile sahip olabiliyorsunuz.

Özgürce ve ucuz bir şekilde tatil yapmak istiyorsanız hosteller sizin için en ideal konaklama yöntemi olacaktır. Hemen sırt çantanızı alın ve tatilin tadını çıkarmaya başlayın. Şimdiden sınırsızca eğlendiğiniz bir tatil geçirmeniz dileğiyle…

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.