Online Bilet Almak Ne Kadar Güvenli ?

1
976

İnternetten bilet alırken hepimizin aklından geçen, ‘acaba bir şey olur mu? ‘ sorusu bir çoğumuzun online alışveriş yaparken çekinmesine sebep olmaktadır.

Aklınızdaki şüpheleri yenmeniz ve en hesaplı bileti anında satın alabilmeniz için, dikkat etmeniz gereken noktaları sizler için derledik.

1.Kilitleri Kontrol Edin!

Öncelikle online alışveriş sitesine girdiğinizde, sayfa uzantısının sol yanında bulunan küçük kilit işaretinin yeşil ve kapalı olup olmadığına bakmalısınız. Bu küçük kilit, sayfanın güvenli olduğunun bir belirtisi olarak yeşil renktedir.Ancak sayfaya girdiğinizde kilit simgesi kırmızı ve açıksa, bilgilerinizi paylaşırken iki defa düşünmelisiniz. İnternet adresinin güvenli olup olmadığını anlayabileceğiniz en basit yol budur.

2.3D Secure Sistemini Kontrol Edin.

Alt yapısı güçlü olan sitelerde uygulanabilen 3D Secure sistemi, kredi kartı bilgilerinizi üçüncü şahıslarla paylaşmadan anında işlem yapmanızı sağlayan bir güvenlik sistemidir. Birçok kartta kullanılabileceğiniz 3D sisteminde, kart bilgilerinizi girdikten sonra banka sistemde kayıtlı olan telefon numaranıza gelen şifreyi girerek, anında güvenli ödeme yapabiliyorsunuz.

Biletbayi.com üzerinden yaptığınız alışverişlerde 3D sistemini kullanarak, kişisel bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmak zorunda kalmadan güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

3.SSL Sertifikasını Görüntüleyin

Bir sitede SSL sertifikasının bulunması, paylaştığınız şahsi ve kredi kartı bilgilerinin üçüncü şahısların eline geçmesine engel olmaktadır. SSL sertifikası, verileri şifreleyerek sadece site içerisinde işlem yapılana kadar kalmasını, işlem sonrasındaysa tüm verileri silerek, güvenle online alışveriş yapmanıza olanak sağlar.

Peki bir sitede SSL olup olmadığını nasıl görüntüleyeceğiz ? İnternet sitesine giriş yaptığınızda uzantının başına gelen ‘’http’’ işaretini fark etmişsiniz. SSL sertifikasına sahip sitelerde ise bu uzantı, ‘’https’’ şeklinde görüntülenmekte. Yani sadece bir harfe bakarak sitenin sertifikası olup olmadığını rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Biletbayi.com, yapılan tüm online bilet alışverişlerinde kart ve kişisel bilgilerinizi, 3D Secure sistemiyle ve SSL sistemiyle koruma altına almakta.Biletbayi.com üzerinden, en hesaplı uçak biletlerini ve otobüs biletlerini görüntüleyerek , sahip olduğumuz güvenli alt yapı sistemi sayesinde anında biletinizi satın alabilir, hesaplı yolculuğun keyfini çıkarabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

1 YORUM

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here