Mis Kokulu Şehir: Isparta

0
1320
Kovada Gölü Milli Parkı

Akdeniz Bölgesi’nde Antalya’ya komşu olan Isparta, küçük ama geçmişi büyük şehirlerimizden biridir.

Tarih boyunca birçok medeniyet tarafından yerleşim yeri olarak değerlendirilen şehirde birçok önemli eseri yerinde inceleme fırsatına sahip olabilirsiniz. Gülleri dünyaya nam salan şehir aynı zamanda el dokuması muhteşem halılarıyla da gönüllerde taht kurmuştur. Ülkemizin bu güzel şehrinde özellikle gezmeniz gereken yerlerini Bilet Bayi olarak sizler için derledik.

Zindan Mağarası

Zindan Mağarası
Zindan Mağarası

Muhteşem manzaralara sahip bu doğal mağaranın zamanında açık hava tapınağı olarak kullanılmasına şaşmamak gerek. İçerisindeki sarkıt ve dikitlerin muhteşem ışıklandırmalarla ziyaretçilerine görsel bir şölen sunduğunu söylememiz gerek. Isparta ziyaretinizde bu mağarayı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Eğirdir Gölü

Eğirdir Gölü
Eğirdir Gölü

Göller yöresinin en büyük göllerinden biri olan Eğirdir Gölü, muhteşem manzaraları ve plajıyla görenleri büyülüyor. Kamp kurmaya da izin veren bu muhteşem coğrafya adeta Isparta’ya hediye edilmiş bir mucize.

Davraz Kayak Merkezi

Davrak Kayak Merkezi
Davrak Kayak Merkezi

Davraz Dağı’nın eteklerinde muhteşem coğrafyasıyla kayak yapmaya müsait yapısıyla kış sporu meraklılarına muhteşem anlar yaşatmak için ziyaretçilerini bekliyor.

Kovada Gölü Milli Parkı

Kovada Gölü Milli Parkı
Kovada Gölü Milli Parkı

Zengin bitki örtüsü ve muhteşem manzaralarıyla gelenler bu muhteşem doğal güzellikten ayrılmak istemiyor. Siz de bu doğal güzelliğin seyrine doyamayacaksınız.

Yazılı Kanyon

Yazılı Kanyon
Yazılı Kanyon

Doğal güzelliğinin yanında Kral Yolu gibi tarihi dokuların zarafetini de size hissettirecek olan bu kanyonda huzur bulacaksınız.

Lavanta Vadisi

Lavanta Vadisi
Lavanta Vadisi

Keçiborlu’da üretilen lavantalar ülkemizin dört bir yanına mis kokular yaymaktadır. Yolda giderken sağlı sollu lavanta tarlaları adeta masal diyarından fırlamışçasına size gülümsemektedir. Isparta ziyaretinizde bu muhteşem manzaranın tadını çıkarmalısınız.

Adada Antik Kenti

Adada Antik Kenti
Adada Antik Kenti

Isparta’nın tarihi bölgelerinden biri olan Adada Antik Kenti, Sütçüler ilçesi civarında yer almaktadır. Bulunduğu bölgenin ulaşımının zor olması nedeniyle günümüze oldukça iyi bir şekilde korunarak ulaşmıştır.

Aya Baniya Kilisesi

Aya Baniya Kilisesi
Aya Baniya Kilisesi

1750 yılından kalma olduğu tahmin edilen kilise, geniş bir avlu içine dikdörtgen planlı bir şekilde inşa edilmiştir. Oldukça eski olan bu yapı bölgedeki inanç turizmi açısından cazibe merkezlerinden biridir.

Antiocheia Antik Kenti

Antiocheia Antik Kenti
Antiocheia Antik Kenti

Özellikle devasa amfi tiyatrosuyla görenleri şaşkına çeviren Antiocheia Antik Kenti, ziyaretçilerine birçok eseri inceleme fırsatı sunuyor. Isparta ziyaretinizde es geçmemeniz gereken yerlerden biri olduğunu söylemeliyiz.

Isparta, Akdeniz bölgesinde olması nedeniyle birçok tarihi esere sahip olmasının yanında göller yöresinin verdiği muhteşem doğal güzellikleri de bünyesinde barındırmaktadır. Siz de Bilet Bayi farkı ile Isparta uçak bileti sayfamızdan en yakın tarihe biletinizi ayırtarak bu güzel şehri hemen tanımaya başlayabilirsiniz. Dilerseniz gündüz saatlerinde alacağınız Isparta otobüs bileti ile çevrenizi seyrederek keyifli bir yolculukla da bu şehri ziyaret edebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim
1

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here