Markthal Rotterdam

0
1006
Markthal Rotterdam

Hollanda‘nın en büyük ikinci şehri konumunda bulunan Rotterdam, II. Dünya Savaşı’nın ardından çağdaş mimari esintileriyle yeniden hayat bulan şehirlerden biri. Şehirdeki çağdaşlığın son simgelerinden biri de Markthal Rotterdam…

Şehrin ilk kapalı pazarı konumunda bulunan Markthal Rotterdam, ev ve pazar yeri şeklindeki iki farklı konseptin bir araya gelmesini sağlıyor. İnsanlar, şehrin ortasındaki bu kapalı pazardan ihtiyaçları olan birçok şeyi satın alma imkanı buluyor.

Markthal Rotterdam

Markthal Rotterdam

Daha önce karşılıklı bulunan iki bina, 2004 yılındaki bir proje kapsamında birleştirilmeye karar verilir. Hem esnafın olumsuz hava koşullarından etkilenmelerini önlemek hem de açık havada çeşitli yiyeceklerin satılamayacağından dolayı bu iki binanın üstten at nalı formunda birleştirilmesine karar verilir ve ortaya bu keyifli kapalı pazar çıkmış. 40 metre genişliğindeki kemer formu 120 metre uzunluğunda bulunuyor. Tenis raketi formunda tasarlanan cam kısım ise ziyaretçileri kendisine çekmek için pazara büyük bir avantaj sağlıyor.

Rotterdam Kapalı Pazar

İçeriye girdiğinizde tavandaki yiyecek resimleri ışığın geliş açısıyla birlikte sizi kendisine çekiyor. Birçok tezgahın ve restoranların bulunduğu pazar alanında şehir yaşamı içinde insanların istedikleri sağlıklı ve doğal ürünleri bulmaları mümkün kılınıyor. İnsanlar bu pazarda peynir, zeytin, taze sebze ve meyve gibi evlerinin günlük ihtiyaçlarını karşılayabildikleri gibi, restoranlarda ve cafelerde arkadaşlarıyla keyifli vakit geçirme imkanı bulabiliyor.

Şehirde yaşayanlar birçok ihtiyacını buradan karşılayabiliyor

Markthal Rotterdam size gerçekten keyifli bir pazar deneyimi yaşatıyor. Bir şey almasanız bile bu özel yeni nesil kapalı pazarı Rotterdam ziyaretinizde mutlaka ziyaret etmenizi öneriyoruz. Pazardaki insanlar cana yakın tavırlarıyla insanı kendisine çekiyor. İnsan ilişkilerindeki başarıları da insanların bu alanda daha fazla vakit geçirmelerini sağlıyor. Bu güzel kapalı pazarı ve şehrin diğer güzelliklerini görmek için hemen Rotterdam uçak bileti satın alabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here