Ana sayfa » Ulkeler » Asya » Tayland » Koh Chang Adası, Tayland

Koh Chang Adası, Tayland

0
1680

Birbirinden güzel plajlara sahip Koh Chang Adası, Tayland’ın üçüncü büyük adası olarak ziyaretçilerini ağırlıyor. Ada Tayland Körfezi’nde Kamboçya sınırına yakın bir noktada bulunuyor ve başkent Bangkok’a olan uzaklığı 310 kilometre.

Birçok adadan oluşan bir takımada olan Koh Chang Adalar topluluğunun en büyük adalarından biri olan Koh Chang, takımadaya ismini veriyor. Adanın bir bölümü file benzediği için ada aynı zamanda Fil Adası olarak da adlandırılıyor.

Koh Chang Adası

Koh Chang Adası, Tayland’ın turizm konusunda en ilgi gören adalarının başında geliyor. Ada etkileyici doğal güzelliğinin yanı sıra burada yapılabilecek etkinliklerle de ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

Koh Chang Islands, Thailand

Adaya gelen ziyaretçiler, adaya sonradan getirilen filler üzerinde keyifli bir yolculuk yapma imkanına sahip olabilir. Bunun yanı sıra etkileyici resiflere sahip olan bölge dalış yapmak isteyenler için de oldukça cazip bir destinasyon.

Ada, zengin su altı dünyası ile dalış sporu için ideal bir rota

Adada gerçekleştireceğiniz tekne turları ise bölgeyi daha iyi keşfetmenizi sağlıyor. Koh Mak, Koh Mai, Koh Kood adaları tekne turuyla görebileceğiniz başlıca güzel adalardan. Buralarda denizin tadını çıkarmayı da ihmal etmeyeceğinizden eminiz 🙂 Koh Chang Adası’nı ise motosiklet kiralayarak güzel bir geziyle keşfetmeniz mümkün.

Koh Mak Adası, Tayland

Adada yemek konusunda oldukça avantajlı olacağınızı söyleyebiliriz. Burada çok keyifli bir sahil olan White Sand Beach‘in arkasındaki sokaklara daldığınızda çok uygun fiyatlara çok lezzetli yemekler satan sokak satıcılarına rastlayabiliyorsunuz. Burada damak zevkinize göre mutlaka bir şeyler bulmanız mümkün oluyor ve bu yemekleri bir restorandan çok daha uyguna sokaklarda yiyebiliyorsunuz.

Koh Chang Adası’na Nasıl Gidilir

Koh Chang Adası’na ülkemizden direk sefer bulunmuyor. Koh Chang seferleri Bangkok üzerinden aktarma yaparak adanın bulunduğu Trat’a geliyor. Ülkemizden gerçekleştirilen seferlerin uçak bileti fiyatları için sitemizi ziyaret ederek biletinizi en uygun fiyatlardan alma şansına sahip olabilirsiniz. Trat Havaalanı’na geldikten sonra taksi ile sizi adaya götürecek tekneye bineceğiniz iskeleye geçebilirsiniz.

Adaya gidebilmek için çeşitli noktalardan otobüs seçeneğini de değerlendirmeniz mümkün. Bangkok ve Pattaya’daki tur acentelerinin Koh Chang Adası’na gerçekleştirdikleri seferlere biletinizi alarak otobüs yolculuğu ile adaya gidebileceğiniz iskeleye ulaşabiliyorsunuz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.