Kep Kasabası: Huzurun Diğer Adı

0
901

Kep Kasabası, Kamboçya’nın güney batısı kısmında bulunan bir sahil kasabası olarak ziyaretçileri kendisine çekiyor. 

Kasaba, tıpkı Kampot gibi huzur dolu ve sakin bir görünüme sahip. Bu da dinginliği sevenler için burayı Kamboçya sınırları içinde oldukça cazip bir destinasyon yapıyor. Ancak Kep’in Kampot’a göre biraz daha pahalı olduğunu itiraf etmemiz gerek.

Huzurlu Bir Yer: Kep Kasabası

Bölge 20. yüzyılın başlarında Fransız sömürgesi esnasın kurulmuş. Bu nedenle burada Fransız kültürüne ve mimarisine sıklıkla rastlamak mümkün oluyor. Bu sevimli tropikal kasaba, 1960 yılına gelindiğinde restore edilerek bölge halkının ve Kamboçya’nın önemli turizm noktalarından biri haline getirilmiş.

Kep’e geldiğinizde sizi mavi bir yengeç heykeli karşılıyor

Kep ve Kampot arasında 20 km. mesafe bulunuyor ve iki kasaba arasında birçok Müslüman köy bulunuyor ve iki kasaba arasında minarelere rastlamanız mümkün oluyor. Bunun yanında Budist tapınakların da bölgede yoğun olduğunu söylememiz lazım.

Kep ve Kampot arasında birçok Müslüman köy bulunuyor

Kasabanın en kalabalık ve en ilgi çekici yeri yengeç pazarı. Burada her türlü çok taze deniz mahsulünü çok ucuza satın alıp hemen orada pişirterek yeme şansına sahip olabiliyorsunuz. Özellikle mavi yengeç burada bir hayli fazla bulunuyor ve birkaç dolara hayli fazla mavi yengeç satın alabiliyorsunuz. Zaten kasabaya girdiğinizde sahilde sizi mavi bir yengeç heykelinin karşılaması da burada bunun ne kadar revaçta olduğunu gösteriyor.

Kasabanın en hareketli yerlerinden, Crab Market

Kasabayı bisiklet veya motosiklet kiralayarak gezebiliyorsunuz. Günlük olarak kiralanan bu araçların kiralama ücretleri de oldukça makul. Dilerseniz yürüyerek de gezebilirsiniz, tercih sizin.

Kasabayı gezmek için en mantıklı yollardan biri motosiklet kiralamak

Kep ve Kampot bölgesi dünyanın en iyi karabiberlerinin yetiştirildiği yerlerin başında geliyor. Kasabaya geldiğinizde karabiber bahçelerini ziyaret ederek karabiber yetiştiriciliği hakkında hayli detaylı bilgilere ulaşabiliyorsunuz.

Kep’te bir karabiber bahçesi

Kep Kasabası, beklentilerine göre sizi çok mutlu edecek bir yer. Eğer sakin ve kafa dinlemelik bir yer bakınıyorsanız buranın tam size göre olduğunu söyleyebiliriz; ancak hareketli ve renkli bir yerse aradığınız, Kep’te çok sıkılacağınızı söyleyebiliriz.

Henüz tatil planlarınızı yapmadıysanız ve farklı bir yer keşfetmek istiyorsanız Kamboçya size beklediğinizi sunabilecek bir ülke. Siz de hemen uçak bileti sorgulama sayfamızı ziyaret ederek uygun fiyatlardan biletinizi satın alabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here