Kasım’da Türkiye Bir Başkadır

0
1310
Waya Lailai Adası (Naboro Köyü)

Soğuk havanın kendini inceden hissettirdiği, sonbahara elveda kışa merhaba dediğimiz Kasım ayında Türkiye’nin görmediğiniz şehirlerini gezmeye ne dersiniz?

Türkiye’de belki daha önce gezdiğiniz ya da görmeye fırsat bulamadığınız şehirleri Kasım ayının muhteşem atmosferinde keşfe çıkabilirsiniz. Sizler için derlediğimiz listemizin ilk sırasında;

Bolu

Bolu’da Sonbahar

Bolu’yu sadece bir yerinden anlatarak geçemeyiz. Abant’ıyla Yedi Gölleriyle ve Kartal Kaya’yla gezilecek birçok yere sahip. Özellikle sonbahar ve kış aylarında kapalı atmosferi ve yere düşen turuncu yapraklarıyla beraber tadından yenmeyen Bolu, kış aylarında görmeniz gereken yerlerin ilk sırasına yer alıyor.

İzmir

İzmir Sonbahar
İzmir’de Sonbahar

Canlı atmosferi ve kalabalık ortamıyla yaz aylarının en çok ziyaret edilen noktalarından olan İzmir’e kışın gitmeyi düşünmüş müydünüz? Her daim ılık havasıyla ve kış aylarından sakinleyen atmosferiyle hem kafa dinleyebilir hem de İzmir’de boyozla güne başlayabilirsiniz. İzmir, çok soğuk kışlardan hoşlanmayanlara önerebileceğimiz ilk yer.

Rize

Rize’de Sonbahar

Rize dendiğinde sizin de aklınıza bol oksijen ve alabildiğine yeşil yaylalar gelmiyor mu? Doğasıyla dünyanın dört bir yanından turistleri kendine eke Rize’de en meşhur yerlerden biri Ayder Yaylası. Bu muhteşem yaylayı yaz aylarında ziyaret ettiyseniz bir de Kasım ayında ziyaret etmenizi öneririz. Sessizliğin içinde kafanızı dinlemek isterseniz Ayder Yaylası’nda duyabileceğiniz tek ses, Fırtına Deresi’nden gelen su sesi olacak..

Erzurum

Erzurum Palandöken

Kasım ayı bildiğiniz üzere sonbaharın bitiği, kışın hafiften kendini hissettirmeye başladığı bir ay. Ne çok soğuk ne de çok sıcak olan Kasım ayında gerçek kış soğuğunu hissetmek isterseniz önerebileceğimiz ilk yer Türkiye’nin çatısı olan Erzurum. Kış turizminin en önemli noktalarından olan Palandöken’i ziyaret edip, Kasım ayında kayak yapmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Bursa

Bursa
Bursa’da Sonbahar

Türkiye’nin en kalabalık şehirleri arasında bulunana Bursa, tarihi birikimin fazla olduğu yerlerden biridir. Bursa’da birçok tarihi mekan ve geleneksel köy evlerini gezebileceğiniz gibi Uludağ Kayak Merkezi’ni ziyaret edip, havanın soğumasını beklemeden kar topu oynamaya başlayabilirsiniz. Kasım ayında tarihi sokaklarına ayrı bir güzellik gelen Bursa’yı görmenizi öneriyoruz.

Denizli

Travertenler
Travertenler

Denizli dendiğinde akla ilk gelen, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınmış olan Travertenler’dir. Şehrin en önemli turistik noktası sayılan Travertenler ‘de sıcak bir sonbahar geçirebilirsiniz. Kaynaktan gelen suyuyla her dönem en az 35 derece sıcaklığa sahip olan Travertenler ’de kasım ayına aldırmadan mayolarınızla oturabilirsiniz.

Ankara

Ankara Sonbahar
Ankara’da Sonbahar

Sonbaharın belkide en güzel yaşandığı şehirlerden biridir Ankara. Ayazına aldırmadan gezmenizi önerdiğimiz şehirde üşürseniz kalbinizi ısıtacak Anıtkabir’i ziyaret edebilirsiniz. Sonbaharın bir başka yaşadığı Ankara’da kuru soğuğa karşı yine de dikkatli olmanızı öneririz.

Nevşehir

Nevşehir Sonbahar
Nevşehir’de Sonbahar

Dünyanın her yerinden ziyaretçi akınına uğrayan Kapadokya, her mevsim büyüleyici bir güzelliğe sahiptir. Nevşehir sahip olduğu Peri Bacaları, Ihlara Vadisi, Göreme Açık Hava Müzesi, Güvercinlik Vadisi ve daha gezilecek birçok noktasıyla oldukça popüler. Bu muhteşem şehri sıcaklıkların azaldığı sonbahar aylarında gezmeniz daha kolay olacaktır.

Trabzon

Trabzon Sonbahar
Trabzon’da Sonbahar

Kültüründen sıcakkanlı insanlarına, doğa güzelliklerinden yemeklerine her yönüyle ilgi çekici bir turizm merkezi haline gelenmiş olan Trabzon, her mevsimde ziyaret edilebilecek şehirlerden biridir. Vakitsiz olan bu şehirde sonbahar ayları, her yeri kaplayan ağaçların sararmasıyla beraber bir kartpostalı andırıyor. Şehre sonbaharda uğrarsanız doğal cennet olan ‘Uzungöl’ü ziyaret etmeden dönmemelisiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.