Avrupa’da Vizesiz Gezebileceğiniz Ülkeler

0
1112

Yurt dışına yolculuk, birçoğumuzun hayalinde olan ancak yorucu vize işlemlerini düşündüğümüzde sürekli ertelediğimiz planlardan biridir. Bu hayalinizi Türk vatandaşlarından vize istemeyen ülkeleri tercih ederek çözebilirsiniz. Sizler için listemizde Avrupa’da vize engeline takılmadan gezebileceğiniz ülkeleri bir araya getirdik.

1.Moldova

Moldova, pasaport tipine bakmaksızın Türkiye vatandaşlarına 90 günlük seyahat imkânı sunuyor. Türkiye’den uçakla 1 saat 20 dakika süren Moldova hem yakınlığıyla hem de vizesiz seyahat uygulamasıyla oldukça tercih edilmekte.

2.Bosna Hersek

Türk vatandaşlarının vize uygulamasından muaf olduğu bir diğer ülke ise Bosna Hersek. Burada da 90 gün boyunca vizesiz seyahat edebilir, Bosna Hersek’in en güzel noktalarını özgürce gezebilirsiniz.

3.Andorra

Fransa ve İspanya arasında bulunan bu ülkeyi, vizesiz ziyaret edebilirsiniz.90 güne kadar vize şartının aranmadığı ülke Fransa ve İspanya’ya olan yakınlığıyla da tercih ediliyor.

4.Belarus ( Beyaz Rusya)

Belarus diğerlerinden farklı olarak daha kısa bir süre vizesiz dolaşma hakkı tanıyor. Belarus, Türk vatandaşlarından 30 güne kadar vize istemiyor.

5.Sırbistan

Sırbistan vizesiz seyahat uygulamasını 90 günle sınırlamış durumda.90 gün boyunca vizesiz seyahat edebilirsiniz.

6.Karadağ

Karadağ ziyaretçilerinden 90 gün vize istemiyor.90 gün yani 3 ay boyunca Karadağ’da vizesiz gezebilirsiniz.

7.Makedonya

Makedonya da Türk vatandaşlarına, 90 günlük vizesiz seyahat uygulayan ülkeler arasında

8.Ukrayna

Türkiye’ye olan yakınlığıyla pek çok seyahat severin tercih ettiği Ukrayna, Türk ziyaretçilerden 60 güne kadar vize istemiyor.

9.Arnavutluk

Ülkemizde sıklıkla yapılan Arnavut yemeklerini yerinde yemek isterseniz, 90 gün vizesiz uygulamayla ülkeyi ziyaret edebilirsiniz.

10.Kosova

Kosova, Türk vatandaşlarına 90 günlük vizesiz seyahat uygulaması sunan ülkelerden biri.

11.KKTC

Türk vatandaşıysanız Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne sadece kimlik göstererek giriş yapabilirsiniz.

Vize işlemleriyle sebebiyle ertelediğiniz yurt dışı tatilinizi, size en uygun uçak biletini bularak en kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here