Kampot Kasabası, Kamboçya

0
1015
Kampot Kasabası

Kamboçya, Asya‘da yaşamın yavaş ilerlediği, hayatın oldukça ucuz olduğu ülkelerden biri. Bu da buraya daha önce turist olarak gelip birçok yabancının buraya yerleşmesine neden olmuş. 

50 bin nüfusu bulunmasına rağmen hayli durağan bir görünümde bulunan Kampot Kasabası da böyle bir yer. Kampot’ta birçok yabancıyla karşılaşmanız mümkün. Bu kişilerin çoğunluğu da kasabada restoran, hostel gibi yerleri işletiyor.

Kampot Kasabası

Kampot Kasabası, Kamboçya’nın güney doğusunda yer alıyor

Kampot Nehri kıyısında şekillenen kasaba oldukça sakin. Nehir kenarında uzanan restoranlar ve diğer mekanlar oldukça makul fiyatlara konaklama ve yeme içme olanağı sunuyor. Kampot Nehri boyu için kasabanın çarşısı ifadesini kullanabiliriz. Mekanların arkasında ise insanların yerleşim yerleri olan mahalleler uzanıyor.

Kampot oldukça sakin bir kasaba

Kampot’ta yapılabilecek çok fazla bir şey yok. Burasını yolculuğunuz esnasında kafa dinleyebileceğiniz ve biraz olsun yolculuğun yorgunluğunu atabileceğiniz bir yer olarak görebilirsiniz. Buradaki en dinlendirici şeylerin başında ise nehir kenarında gün batımı manzarası eşliğinde bir şeyler yiyip içmek geliyor.

Kampot Nehri’nde Gün Batımı

Ancak illa bir şeyler yapmak isterim derseniz Kampot Hayvanat Bahçesi‘nde çeşitli hayvanları görebilirsiniz.

Kampot Hayvanat Bahçesi

Kampot Kasabası’nın en görülmesi gereken yerlerinin başında ise Durian meyvesi yetiştirilen bahçeler ve tuz tarlaları. Bu iki yer kasabanın başlıca geçim kaynağını oluşturuyor ve iki yerin de manzarası görülmeye değer.

Kampot’taki devasa durian heykeli
Tuz Tarlaları, Kampot

Kampot Kasabası, Phnom Penh ve Sihanoukville‘ye yaklaşık 200 km mesafede bulunuyor ve 3-4 saatlik bir otobüs yolculuğunun ardından kasabaya ulaşabiliyorsunuz. Bunun için Phnom Penh uçak bileti seçeneklerine göz atmanız gerekiyor. Kasaba aynı zamanda Vietnam‘a da 1-2 saatlik bir mesafede bulunduğundan eğer Vietnam’ın ardından listenizde Kamboçya varsa bu kasabayı da görme şansına sahip olabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here