Kamboçya’da Songkran Festivali

0
942

Yeni yıl kutlamaları dünyanın her yerinde çok önemlidir. İnsanlar yeni yıla eğlenerek ve mutlu bir şekilde girerek bütün bir yılın güzel bir şekilde geçeceğine inanır. 

Başta Kamboçya ve Tayland olmak üzere çeşitli Asya ülkelerinde yeni yıl kutlamaları bir hayli sulu(!) geçmektedir. İnsanlar yeni yılın gelişini çılgınlar gibi eğlenerek ve birbirlerini ıslatarak kutlar.

Kamboçya’da Songkran Festivali

Bu festivalde sudan kurtuluşunuz yok

Songkran Festivali’nde Kamboçya’da resmen yaşam duruyor ve 13-15 Nisan tarihleri arasında insanlar birkaç günlüğüne bütün rutin yaşamlarını bir kenara bırakıp ıslanmanın e eğlenmenin tadını çıkarıyor.

Festival boyunca bahaneniz olmuyor ve yerli yabancı ayırt etmeksizin insanlar birbirlerini ıslatıyor. Bu nedenle eğer Asya seyahatinizi Songkran Festivali‘ne denk getirdiyseniz festival boyunca yanınızda sudan etkilenebilecek eşyalar bulundurmamanız faydalı olacaktır.

Festival boyunca insanlar ıslanmanın keyfini yaşıyor

Özellikle pusudaki çocuklar sizin için en büyük tehlikelerin başında geliyor 🙂 Bu nedenle köşe başlarında gizlenmiş çocuklara çok dikkat etmelisiniz. Ancak işi abartıp kocaman kamyonların depolarına su doldurup etraftaki insanları ıslatanlara da dikkat etmenizde fayda var. Hatta festival boyunca yakalanan bazı insanların içi buz dolu kasalara atıldığına bile şahit olabilirsiniz.

Kamboçya’da Songkran Festivali çok renkli görüntülere sahne oluyor

Kamboçya’da Songkran Festivali kaosun ve eğlencenin bir arada olduğu çok keyifli anlar geçirebileceğiniz bir yılbaşı kutlaması. Şayet ıslanmayla ilgili bir probleminiz yoksa bu festivalde çok eğleneceğinizi söyleyebiliriz.

Kamboçya’ya gidip Songkran Festivali’nin tadını çıkarmak ve bu farklı şehrin diğer yönlerini keşfetmek isterseniz uygun uçak bileti seçenekleri için biletbayi.com sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here