Jeeple Çöl Safarisi, Hurgada

0
946

Hurghada büyük oranda çölden oluşan bir şehir. Bu da şehrin yaşamının çöle ayak uydurmasını sağlamış. Günümüzde her ne kadar şehirleşme Kızıldeniz kıyılarına kaymış olsa da Hurghada’da çöl yaşamı da turistler tarafından merak ediliyor.

Jeeple Çöl Safarisi Deneyimini Mutlaka Yaşamalısınız

4×4 jeeplerle çölde gerçekleştirilen safari büyük ilgi görüyor

Hurghada’ya geldiğinizde katılacağınız jeeple çöl safarisi turu sayesinde çölün büyülü atmosferini sonuna kadar yaşama imkanı buluyorsunuz. 4×4 jeeplerin arkasına doluşan turistleri heyecanlı çöl safarisinin ardından bir sonraki durakları olan bedevi kampı karşılıyor. Jeeplerle yapılan yolculukta sarsılmalar yaşansa da bu yolculuktan çok keyif alacağınızı söyleyebiliriz.

Turistler için oldukça heyecanlı bir deneyim oluyor

Çölde gerçekleştirilen bir diğer etkinlik olan ATV safarisi ile kıyaslayacak olursak jeeplerin içine çöl kumlarının girmesinin daha zor olduğunu ve böylece jeeple yapılan safari esnasında kumların sizi rahatsız etmediğini söyleyebiliriz; ancak her ikisinin de çok heyecanlı ve farklı bir atmosferi olduğu için bu iki tür safariye de mutlaka katılmanız gerektiğini belirtmemiz lazım.

Safarideki şoförler özenle seçiliyor

Çölde 4×4 jeeplerle yapılan safarilerde görevli şoförler oldukça hassas seçimden sonra belirleniyormuş. Çölde araç kullanmak oldukça zorlu ve tehlikeli olduğu için ince bir seçim yapılması da çok mantıklı. Seçilen şoförler bu zorlu şartlarda iyi bir şekilde araç kullanabilmek için oldukça ciddi bir eğitimden geçiyorlar. Araçlar çoğunlukla çölde yakın bir şekilde seyahat ediyor. Böylece yolda kalan bir araç olduğunda diğer araçlar ona yardım edebiliyor. Aynı zamanda kumda araç kullanmanın püf noktalarından biri aracın lastiklerini indirmek olduğunu öğreniyoruz.

Çölde gerçekleştirilen safarilerde kendinizi özgürlüğün kucağına bırakıyorsunuz

Çölde kullanılan jeepler çöl şartlarına uygun üretildiği için 70-80 dereceye kadar dik bir şekilde durabiliyorlar; ancak Hurghada çölleri genellikle düzlükten oluştuğu için araçların bu özelliklerini kullanma gereği duyduğu pek yer çıkmıyor karşınıza. Tabii ki gene de bu şekilde dizayn edildiklerini bilmek insana bir güven veriyor.

Jeepler kuma saplandığında birbirine yardımcı olmak için çölde yakın seyahat ediyorlar

Çölde mola verilen bedevi kampında içilen çayın lezzeti bir başka oluyor. Siz de en uygun uçak bileti seçenekleriyle Hurghada istikametine tatil planları yapıyorsanız jeeple çöl safarisi keyfini kesinlikle yapılacaklar listenize almalısınız. Şimdiden keyifli ve unutamayacağınız bir tatil diliyoruz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here