Japonya Gezisinde Tasarruf Yapmanın 5 Yolu

0
1230
Universal Stüdyoları

Harika yerler keşfetmek için seyahat etme konusunda bir tutkunuz varsa, neden Japonya’ya gitmiyorsunuz? Evet. Japonya gezi mekânları, millî parkları, lüks konumları ve alışveriş merkezleri ile Asya’nın en kültürel ülkelerinden biri.

Japonya gezisi normal şartları pahalıya mâl olabilir. Gelişmiş endüstriyel ekonomi nedeniyle standart yüksek fiyatta olabiliyor. Ancak iyi bir planlama ve araştırma ile masrafları kısıp güzel bir gezi yapmanız mümkün.

1- Seyahat Acenteleriyle İletişime Geç

seyahat acentesi

Dünyanın neresinden Japonya’ya gitmek isterseniz uçak bileti almanız lazım. Online bilet satışı yapan acenteler çoğunlukla indirimli/promosyonlu bilet sağlıyor. Biletinizi ne kadar önce alırsanız o kadar fazla avantaj elde edersiniz. Ayrıca hafta ortalarında bilet fiyatları daha düşük tutuluyor. Tabi ki firmadan firmaya da fiyatlar değişkenlik göstermekte. Sizin için sadece A noktasından B noktasına gitmek önemliyse üçüncü sınıf havayollarıyla uçabilirsiniz.

2- Toplu Taşıma Kullan

japonya tren

Japonya’nın gelişmiş bir kara yolu haritası var. Havaalanına indikten sonra taksi ve özel araç yerine toplu taşımaları tercih ederseniz büyük oranda tasarruf yapmış olursunuz. Otelinize kadar otobüsle gitmek sandığınızdan daha kolay. Şehir içi gezileriniz sırasında da mümkün olduğunca toplu ulaşım araçlarını tercih ederseniz para artırmış olursunuz.

3- Geleneksellik Candır

japonya geleneksel ev

Konaklama için lüks oteller, pansiyonlar düşünüyorsanız başka alternatiflere bakmanızı da öneririz. Geleneksel Japon evleri turistler için güzel bir ortam sunuyor. Hem de otel fiyatlarının çok daha aşağısında ücret talep ediyorlar. “Otel rahatlığını verir mi?” gibi sorularınız varsa, içiniz rahat olsun. Hesabını bilen gezginler bu evleri çok seviyor.

4- Aç Gözlülük Yapma

japonya tren

Japonlar her gün sushi yemiyor 🙂 Erişte, pirinç, udon, ramen, tonkatsu gibi yemekleri de var. Sushi dünyaca bilinen ünlü bir yemek olduğu için fiyatları herkese hitap etmiyor. Japon yemeklerini iyice araştırıp damak tadınıza uygun bir şeyler bulabilirsiniz. Aç gözlülük edip her şeyden sipariş vermeyin. Gezi süreniz içinde zaten farklı tatlar deneyeceksiniz.

5- Planlı Gezi Programı Yap

Planlı Gezi Programı Yap

Az önce toplu taşımanın öneminden bahsettik. Japonya’da her yere ulaşım sağlayabilirsiniz ama elinizde planlı bir liste yoksa birbirinden çok uzak yerlere gitmek zorunda kalabilirsiniz. İnternette Japonya gezi rehberlerine bakıp kendinize bir rota çizin. Birbirine yakın yerleri gezerek ulaşım masraflarını kısmış olursunuz. Aynı zamanda enerjinizi de boşa harcamazsınız.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.