İçinizi Isıtacak Rengarenk Sokaklar

0
1189

Birbirinden canlı renklerle boyanmış harika sokaklar, fotoğraf çekilmek isteyenler tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor. Farklı görüntüsüyle hem insanlara hem de caddelere enerji veren renkli duvarlar, görenlerin yüzünde istemsiz bir gülümseme oluşturuyor. İnstagram arka fonlarını süsleyecek güzel mekânlar bulmakta zorlanıyorsanız yazımıza göz atmanızı öneririz.

1.La Boca/Arjantin

İtalyan göçmenlerin etkisiyle oluşmuş olan La Boca’da, sokaklar halkın ne kadar renkli ve eğlenceli olduğunun bir kanıtı gibi. Rengârenk boyanmış evler ve duvarlar eğlenceli bir atmosfere adım attığınızı anında hissettiriyor.

2.Şafşavan/Fas

Tüm evlerin ve sokakların kutsal sayılan mavi renge boyanmasıyla, şehir turistlerin ve fotoğrafçıların ilgi odağı haline gelmiştir. Meşhur ‘’Mavi Şehir’’ Fas’ın en çok ziyaret edilen noktalarından biridir.

3.La Muralla Roja / İspanya

Sadece rengiyle değil La Roja mimarisiyle de oldukça ilgi çekici.

4.Munih/ Almanya

Simetri hastalarının pek hoşuna gitmeyecek bir görselle karşı karşıyayız..

5.Jodhpur/Hindistan

Bir mavi şehir klasiği de Hindistan’dan geliyor. Hindistan’da hala devam eden duvar boyama geleneği sayesinde ülkede mavinin her tonunu görebilirsiniz. Maviyi huy edinen arkadaşlara duyurulur.

6.Guatapé/Kolombiya

Kolombiya halkı, eğlenceli kişiliklerini caddelerini boyadıkları renklerle de belli etmiş durumdalar. Rengârenk duvarlarıyla Kolombiya sokakları resimlerinizi süsleyecek.

7.Burano /İtalya

Minik bitişik evler, birbirinden kanallarla ayrılmış caddeler ve görebileceğiniz tüm renkler. Balıkçıların evlerini birbirinden daha rahat ayırt edebilmesi için başlamış olan ev boyama geleneği günümüzde hala devam etmektedir.

8.Los Angeles / ABD

Pembe duvarlar ve kelebek kanatları Amerika’ya gidenlerin resimlerini süsleyen arka fonlardan biri. Yaratıcı çizimleriyle ön plana çıkan duvarlar, caddenin atmosferine eğlenceli bir hava katıyor.

 

 

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.