Hotel New York, Rotterdam

0
893
Hotel New York

1873 yılında kurulan şirket adını resmi olarak “Amerika Line” olarak değiştirerek binlerce yoksul göçmenin Amerika’ya gitmesini sağlamıştı. Daha önce America Line müdürlüğü olarak kullanılan bina günümüzde Hotel New York olarak hizmet vermektedir. Bölgedeki Wilhelmin Limanı, yaklaşık yüz yıl boyunca buradan New York’a yolcu taşıyan gemilere şahitlik etmiş. 

Amerikan rüyasına kapılan binlerce yoksul insan bu limandan kalkan gemilerle Amerika’ya gitmişti. Son gemi limandan 1971 yılında ayrılmasının ardından bölgedeki insanlar Amerika hayallerinden uyandı. Bina 5 Mayıs 1993 tarihinden bu yana başta otel olmak üzere çok çeşitli fonksiyonlara sahip bir mekan olarak kullanılıyor.

Hotel New York

Hotel New York

Eski Amerika Line Binası uzun ve gösterişli kuleleriyle adeta zamana meydan okuduğunu insanlara ilan ediyor. Nostaljik havasına sadık kalınarak kullanılan binada 72 adet oda, 7 toplantı salonu ve 350 kişilik restoran bulunuyor. Günümüzde birçok organizasyon için tercih edilen mekan ziyaretçilerine oldukça keyifli anlar geçirme fırsatı sunuyor.

Otel 350 kişilik restoranıyla ziyaretçilerini ağırlıyor

Yüksek tavanları ve eşsiz mimarisi ile ziyaretçilerini kendisin hayran bırakan Hotel New York, keyifli vakit geçirmek isteyenleri de güler yüzlü ve ilgili personeliyle ağırlıyor. Otelin restoran ve cafe bölümünde özel menülerden yiyecek ve içeceklerin tadına bakarken, sevdiklerinizle nostaljik bir ortamda sohbet etmenin tadını çıkarabilirsiniz. Dilerseniz güzel bir kahve eşliğinde gazetenizi veya kitabınızı okuyabilirsiniz.

Otelin cafe barında güzel bir içecek eşliğinde kitap keyfi yapabilirsiniz

Aslına uygun olarak korunmaya çalışılan otelin odaları da tamamen nostalji kokuyor. Birçok orijinal parçayla zenginleştirilen odalarda yüksek tavanın huzuruyla nehrin manzarası birleşince bitmesini istemeyeceğiniz bir geceyle baş başa kalıyorsunuz. Eğer siz de Rotterdam ziyaretinizde keyifli bir konaklama deneyimi yaşamak istiyorsanız tercihinizi Hotel New York’tan yana kullanabilirsiniz.

Şık tasarlanmış odalarda dinlenmenin keyfini çıkarabilirsiniz

Hotel New York İletişim Bilgileri

Otel ve restoran hizmetinden faydalanmak için Hotel New York ile iletişime geçmeni faydalı olacaktır. Rezervasyon yaptırarak yer bulamama gibi bir olumsuzlukla karşılaşma ihtimalinizi en aza indirebilirsiniz.

Adres: Koninginnenhoofd 1, 3072 AD Rotterdam, Hollanda

Telefon: +31 10 439 0500

Web: hotelnewyork.com

Siz de hemen ucuz uçak bileti seçenekleri ile Rotterdam’a gelerek keyifli bir gezintiye çıkabilir, günün yorgunluğu için Hotel New York’ta nostaljiyle iç içe huzurlu bir gece geçirebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here