Gölyazı Köyü’ne Nasıl Gidilir?

0
1447

Bursa‘da Ulubat’ın güzelliğini yansıtan özel yerlerden biri olan Gölyazı Köyü, keyifli bir gün geçirmeniz için çok güzel imkanlar sunuyor. 

Nilüfer ilçesine bağlı bir ada köy olan Gölyazı, son yıllarda popülerliği artan noktalardan biri. Bölge, film ve dizi çekimleriyle daha da fazla tanınmaya başladı. Bu da bölgenin hafta sonları çok fazla kalabalık olmasına neden olmuş. Buna rağmen hala kafa dinleyip keyifli bir gün geçirmek isterseniz bu güzel köy, beklentinizi sonuna kadar karşılıyor. Peki Gölyazı Köyü nerede ve bu köye nasıl gidilir? Yazımızın devamında bütün bu sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

Gölyazı Köyü Nerede?

Gölyazı Köyü, Bursa

Gölyazı, Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı köylerinden biri. Gücünü Ulubat Gölü’nden alan Gölyazı, oldukça merkezi bir konumda bulunuyor. Gölyazı, Bursa merkezine sadece 10 km. mesafede bulunuyor. Bu da bu sevimli köye gelmeyi oldukça kolaylaştırıyor. Peki, Gölyazı Köyü’ne nasıl gidilir?

Gölyazı Köyü’ne Nasıl Gidilir?

Gölyazı Köyü’ne gelmeyi düşündüğünüze göre Bursa’ya gelmiş olduğunuzu varsayıyoruz. Öncelikle Bursa merkezden kalkan minibüslerle kısa bir yolculuğun ardından Gölyazı’ya ulaşmanız mümkün. Eğer Bursa’ya otobüsle geldiyseniz Bursa Terminali’nden Nilüfer ilçesine geçerek buradan da Gölyazı Köyü dolmuşlarına binmeniz gerekiyor.

Gölyazı, Ulubat Gölü kenarında bulunuyor

Özel aracınızla ulaşmak isterseniz Bursa-İzmit yönünde yola çıktıktan sonra Ulubat Gölü’nden 5 km. sonra göreceğiniz Gölyazı tabelasıyla köye kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. İzmir yönünden gelecekseniz Ulubat Gölü’nü geçtikten sonra yaklaşık 25 km. sonra kaşınıza çıkan tabelayı takip etmeniz gerekecek.

Gölyazı Köyü’ne gelirken fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayın…

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.