Gökçeada’da Deniz Keyfi Yapılacak 5 Adres

0
1192
Yıldız Koyu

Gökçeada, bakir plajları ve tertemiz deniziyle ülkemizin mutlaka görülmesi gereken özel adalarından biridir. Adadaki kumsalları gördüğünüzde ve denizinin berraklığına şahit olunca Gökçeada’ya aşık olacağınızı söyleyebiliriz.

Bölge, genel olarak el değmemiş bir yapıya sahip olduğu için çok sakin ve huzur dolu, kalabalıktan uzak bir deniz keyfi sürmenize olanak tanıyor. Aydıncık Plajı dışındaki plajlar çoğunlukla adanın uç kısımlarında bulunuyor. Bu nedenle Aydıncık dışındaki plajlarda ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz tesislerin çok sınırlı olduğunu söylememiz gerek. Bu nedenle özellikle Aydıncık dışındaki noktalara gideceğiniz zaman ihtiyaç duyabileceğiniz şeyleri yanınızda götürmeniz faydalı olacaktır.

Gökçeada’da Denize Girilebilecek 5 Adres

1. Laz Koyu

Laz Koyu
Laz Koyu

Adanın güney kısmında bulunan Laz Koyu, rüzgardan arınmış bir bölgede olması nedeniyle deniz keyfinizin olumsuz etkilenmesinin önüne de geçiyor. Plajda bulunan küçük işletmeden ihtiyaçlarınızı gidererek şezlong ve şemsiye kiralama imkanına sahip olabiliyorsunuz.

2. Kefaloz Plajı

Kefaloz Plajı
Kefaloz Plajı

İnce kumu, dalgasız denizi ve sakin oluşuyla çok fazla tercih edilen Aydıncık Plajı halk arasında Kefaloz olarak biliniyor. Lodos rüzgarının etkisinde kaldığı zaman sörfçüler tarafından sıklıkla ziyaret edilen plajda yemek ve diğer ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz tesis de bulunuyor.

3. Gizli Liman

Gizli Liman
Gizli Liman

Adanın batı ucunda denize girilebilecek son yerlerden biri olan Gizli Liman, Uğurlu Köyü yakınlarında bulunuyor. Ara sıra dalgalansa da genel olarak sakin bir denize sahip olan Gizli Liman, çam ağaçlarıyla çevrili ve tertemiz plajıyla ziyaretçilerini bekliyor. Yaz mevsiminde plajdaki büfeden yeme ve içme gibi ihtiyaçlarınızı da karşılayabiliyorsunuz. Bölge kamp yapmak isteyenler tarafından da sıklıkla tercih ediliyor. Gizli Liman’a geldiğinizde büyüleyici gün batımı manzarasını da mutlaka izlemelisiniz.

4. Yıldız Koyu

Yıldız Koyu
Yıldız Koyu

Kaleköy’e giderken sağ taraftaki yoldan 3 km saparak ulaşabileceğiniz Yıldız Koyu kayalardan oluşan ancak muhteşem suyuyla birçok kişi tarafından tercih edilen bir doğa harikası. Rüzgarlı havasıyla her zaman serin olan Yıldız Koyu kamp ve dalış yapmak isteyenlerin adadaki en önemli duraklarından biri. Bölge Gökçeada Su Altı Milli Parkı’nın bir parçası olarak koruma altına alınmış durumda.

5. Marmaros Koyu

Marmaros
Marmaros

Zeytinli Köyü’nü geçtikten sonra tabelaları takip ederek ulaşabileceğini Marmros, taşlık ve doğal bir plajdır. Yolu şu anda trafiğe kapalı olan plaj sakinlik arayanlar için adanın en ideal noktalarından biri. Plaja ulaşmanız için 7 km’lik bir yolu geçmeniz gerekiyor. Bölgeye geldiğinizde civardaki Marmaros Şelalesi’ni de mutlaka görmelisiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here