Euromast, Rotterdam

0
901
Rotterdam manzarasında keyifli bir akşam yemeğine ne dersiniz?

Büyük şehirlerin en cazip noktalarından biri de büyüleyici manzaraları oluyor. Bazı şehirlerde bu manzarayı yüksek bir tepeden seyretmek mümkün olabilirken bazı şehirlerde ise yüksek binalar insanların şehrin manzarasına seyretmesine yardımcı oluyor. Rotterdam’da ise en güzel şehir manzarası içi Euromast insanların hizmetine sunuluyor. 

Hollanda‘nın en büyük şehirlerinden biri olan Rotterdam, etkileyici şehir manzarasıyla da ziyaretçilerini kendisine hayran bırakıyor. Euromast isimli kule Rotterdam’ı 185 metre yükseklikten kuş bakışı seyretme imkanı sunuyor. Maas Nehri kıyısında bulunan kule, yükseklik korkunuz yoksa Rotterdam’a geldiğinizde mutlaka ziyaret etmeniz gereken noktaların başında geliyor.

Euromast

Euromast

1960’lı yıllarda tamamlandığında 112 metre yüksekliğinde olan bina, 1970’li yıllardaki çalışmaların ardından 185 metre yüksekliğe sahip olmuş. Bu yüksekliği ile şehrin simge yapılarından biri olan kule, Dünya Büyük Kuleler Federasyonu‘nun da bir parçası haline gelerek dünyanın en özel kuleleri arasına girmiştir.

Kuleden manzaranın tadını çıkarabilirsiniz

30 cm. duvar kalınlığına sahip olan yapının temelinde 131 adet beton direk bulunuyor. Beton direklerinin üzerinde bulunan 1 900 ton ağırlığındaki beton blok sayesinde binanın ağırlık noktası yerin altında toplanmıştır. Bu da binanın deprem, rüzgar gibi doğa olaylarına olan dayanıklılığının en üst noktada olmasını sağlıyor.

Euromast’ın tepesinden iple aşağıya inebiliyorsunuz

Yukarıya çıkmak için kullanılan asansörler saniyede 4 metre hıza ulaşarak 30 saniye gibi bir sürede 100 metre yüksekliğe kadar çıkmanızı sağlıyor. Kulenin tepesinde manzaranın tadına varmanın yanı sıra dilerseniz restoran kısmında keyifli bir yemekle ziyaretinizi taçlandırmanız mümkün. Aynı zamanda kulede bulunan odalarda konaklama imkanından faydalanarak geziniz sırasında unutamayacağınız bir gece yaşama şansı da yaşayabilirsiniz.

Rotterdam manzarasında keyifli bir akşam yemeğine ne dersiniz?

Bu arada dağcılık kulüplerinin belirli zamanlarda düzenlediği etkinlikler sırasında kuleden ip yardımıyla aşağıya inme fırsatını da yakalayabilirsiniz. Heyecan meraklısı ziyaretçilerin bu etkinlikleri kaçırmamasını tavsiye ediyoruz.

Euromast Ziyaret Bilgileri

Euromast, Nisan-Eylül ayları arasında 09.30’da; Ekim-Mart ayları arasında ise 10.00’da ziyaretçi kabul etmeye başlıyor. Platform akşam 10.00’da ziyarete kapatılıyor. Mutfak kısmı ise akşam 10.15’de kapanıyor. Çeşitli etkinlikler düzenlendiği zamanlarda kulenin tamamı veya bazı bölümleri ziyarete kapalı olabileceği için internet sitesinden bilgi almanız faydalı olacaktır. Kuleye giriş ücreti olarak yetişkinlerden 9,5€; 4-14 yaş arası çocuklardan ise 6,10€ talep edilmektedir.

Siz de hemen uçak bileti alarak ülkemizden Rotterdam’a uçarak Euromast’ın ve Rotterdam’ın diğer güzelliklerinin tadını çıkarabileceğiniz bir tatil yaşayabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here