Datça Alışveriş Noktaları

0
851

Muğla’nın gözde tatil merkezlerinden Datça’da ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek, bölgeye özgü hediyelik eşyalar bulabilecek pek çok yer göreceksiniz.

Şehrin çiçeklerle kaplı, dar sokaklarında gezinirken karşınıza çıkabilecek, ilginizi çekecek Datça alışveriş noktaları hem hesaplı hem de çok çeşitli ürünler sunuyor.

Datça Pazarı

Datça Cumartesi Pazarı
Datça Cumartesi Pazarı

Datça merkezde, cumartesi pazarı diye bilinen pazar, cuma öğleden sonra kurulmaya başlıyor. Meyve-sebze, taze Ege otları, züccaciye eşyaları, el sanatı ürünleri bulabileceğiniz pazardan Datça’nın ünlü bademini de almayı unutmayın.

Ulaşım için;

Datça Bit Pazarı

Datça Bit Pazarı
Datça Bit Pazarı

Her ayın son Pazar günü, Datça Kapalı Halk Pazarı alanında bitpazarı açılıyor. Tezgâhlarda ikinci el eşyaların yanında ihtiyacınıza yönelik pek çok ürün de bulabilirsiniz. Üstelik satış rezervasyonu yapıp kendi tezgâhınızda, siz de eşyalarınızı satabiliyorsunuz.

Oda Sanat

Oda Sanat
Oda Sanat

Datça’da yaşayan bir sanatçının açtığı mekânda satılan ve sergilenen ürünlerin çoğu kendi tasarımlarıymış. Kıyafetten takılara, hediyelik eşyadan çantalara kadar her şeyi bulabileceğiniz Oda Sanat’ın her köşesine ne kadar emek harcandığını siz de göreceksiniz.

Ulaşım için;

Datça Düşler Evi

Düşler Evi
Datça Düşler Evi

İstanbul merkezli bir oluşum tarafından kurulmuş Datça Düşler Evi’nde bölgeye özgü farklı tasarımlar bulabilirsiniz. Ayrıca “Üretiyoruz, mutluyuz.” sloganıyla, bünyesinde atölye çalışmaları ve kurslar da veriliyor.

Ulaşım için;

Caria Silk

Caria Silk
Caria Silk

Şal, fular, peştamal, bornoz gibi ipek ürünler bulabileceğiniz mekânda her şey el tezgâhlarında üretiliyor. Ürünlerin dokusunu ve yumuşaklığını hissettiğinizde kalitesini de anlayacaksınız. Datça’ya yerleşen bir çiftin sahibi olduğu Caria Silk’in kendine özgü havasını da çok seveceğinizden eminiz.

Muğla’yı merak etmeye başladınız galiba. O zaman hemen BİLET BAYİ’ye tıklayın ve neler yapabilirsiniz görün.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here