Filipinler, birçok adadan oluşuyor. Bu nedenle ülke ada ülkesi olarak adlandırılmaktadır. Coron Kasabası ise Busuanga Adası’nın en büyük yerleşim yerlerinin başında geliyor. Coron Kasabası ile karşı karşıya bulunan Coron Adası da ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdiği yerlerden biri. 

Muhteşem bir güzelliğe sahip olan Coron Adası, dalış için elverişli doğası, kaplıcaları ve daha birçok güzelliği ile son yıllarda hayli popüler olmaya başladı. Adanın Condé Nast Traveler dergisinin okurları tarafından dünyanın en güzel adası seçilmesi de adanın güzelliği hakkında size bir ipucu verecektir.

Coron Adası

Coron Adası, muhteşem güzelliğiyle ziyaretçilerini şaşırtıyor

Adayı en önemli kılan detaylardan birisi II. Dünya Savaşı sırasında bölgede gizlenen 12 Japon gemisinin batırılmış olması. Bu gemilerin su altında meydana getirdiği zengin su altı dünyası sayesinde bölge, dünyanın en iyi dalış noktalarından biri olma özelliğine sahip olmuş. Bu da dalış meraklısı birçok insanın her yıl buraya gelmesini sağlıyor.

Ada, dünyanın en iyi dalış noktalarından biri olarak gösteriliyor

Adanın en güzel yerlerinden biri olan Puerto Princesa sizi birçok sürprizle karşılıyor. Bölgede bulunan yeraltı nehri UNESCO Dünya Mirası Listesi‘ne alınacak kadar cezbedici bir güzelliğe sahip. Burada suyun berraklığı insanı kendisine hayran bırakıyor. Birçok renkli balığı çıplak gözle dalış yapmadan rahatlıkla gözlemleme fırsatı yakalayabiliyorsunuz. Bölgede tropik meyveler satan tezgahların yanı sıra kurutulmuş renkli balık satan tezgahlar da bir hayli ilgi çekici.

Puerto Princesa

Adada bulunan ve ormanlarla çevrili şekilde bulunan Maquinit Kaplıcası dünyanın en tuzlu kaplıcaları arasında bulunuyor. 40 derece sıcaklıktaki su içinde gevşemenin ve rahatlamanın keyfini mutlaka tatmanız gerektiğini düşünüyoruz.

Maquinit Kaplıcası

Adada gerçekleştirilen tekne turları ise bölgenin doğal güzelliklerini keşfetmenin en güzel yollarından biri. Yeşilin ve mavinin birçok farklı tonunu seyre dalacağınız tekne turu gezinizin en keyifli etkinliklerinden biri olacak. Bu muhteşem suda yüzmek ise bambaşka bir keyif.

Bölgenin en yüksek yerlerinden biri olan Tapyas Tepesi ise en güzel manzaraları ve muhteşem gün batımını izleyebileceğiniz bir yer. Ancak buraya çıkmanın biraz kondisyon gerektirdiğini belirtmemiz gerek. Eğer yürümeyi pek seven biri değilseniz bu tepeye çıkmak sizin için büyük bir pişmanlık olabilir 🙂

Tapyas Tepesi’nde Gün Batımı

Bölge muhteşem plajları, etkileyici güzelliğiyle Kayangan Gölü ve yapılabilecek birçok farklı etkinliğiyle Filipinler’e gelenlerin mutlaka görmesi gereken yerlerden biri. Bu nedenle Filipinler gezilecek yerler listenize Coron Adası’nı almanızı öneriyoruz.

Kayangan Gölü, Coron Adası

Coron Adası’na Nasıl Gidilir

Coron Adası’na Manila’dan gerçekleştirilen uçuşlarla gitmeniz mümkün olabilmektedir. Uçuş yaklaşık bir saat sürüyor ve Busuanga Havalimanı‘na geldikten sonra buradan minibüslerle Coron Kasabası’na aktarma yapıyorsunuz.

Ülkemizden Filipinler’in başkenti Manila’ya düzenli olarak aktarmalı seferler düzenleniyor. Manila’ya uçak bileti satın alarak siz de Coron Adası’nı ve Filipinler’in diğer güzellikleri keşfetme şansına sahip olabilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.