cascais yeme içme rehberi

Cascais, Atlantik Okyanusu kıyısında uzanan, Portekiz’in en keyifli sayfiye bölgelerinden biridir.

Eskiden sade bir balıkçı kasabası olan bu belde, 19. yüzyılda kraliyet ailesinin yazlık mekanı olmasının ardından gün geçtikçe değeri artan bir yer haline geldi. Yazımızda Cascais’ta ne yenir, ne içilir? sorusunun cevabına ve bölgede gidebileceğiniz yeme içme mekanlarıyla ilgili önerilere yer verdik. Dilerseniz birlikte yazımıza göz atalım.

1- Cascais’ta Ne Yenir, Ne İçilir?

Cascais’ta Akdeniz mutfağının en önemli örneklerini, özellikle başta ahtapot olmak üzere çeşitli deniz ürünlerini deneyebilir, farklı aromalara sahip şarapları içebilirsiniz. Bu güzel kasabaya geldiğinizde birbirinden keyifli ve uygun fiyatlara sahip mekanlarda

Cascais’a geldiğinize güzel tatlar deneyebileceğiniz bazı yerleri sizin için listeledik. Sizin de Cascas’a gelenlerin mutlaka gitmesi gerektiğini düşündüğünüz mekanlar varsa bize yorum kısmından yazabilirsiniz.

#1 Santini

santini

Lizbon’un en iyi tatlı durakları arasında bulunan Santini, Cascais’e gelenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerden biri. 1949 yılından bu yana hizmet veren mekanda üretilen el yapımı dondurmaların tadına bakmadan Cascais’tan ayrılmamalısınız.

#2 Apeadeiro

apeadeiro

Sade bir dekorla hizmet veren bu yerel restoranda özellikle lezzetli balıkları deneme imkanına sahip olabiliyorsunuz. Mekan uygun fiyatlarıyla da ziyaretçilerin gönlünü çalmayı başarıyor.

#3 Pastelaria Bijou

bijou

Canınız tatlı bir şeyler çektiyse bölgenin en iyi pastanelerinden birinde areias isimli kurabiyeleri deneyebilirsiniz.

#4 Mar do Inferno

mar do inferno

Boca do Inferno yakınlarındaki bu mekanda kendi evinizdeki konforu bulabilir ve taze deniz mahsullerinin tadına bakabilirsiniz.

#5 Jardim dos Frangos

jardim dos frangos

Portekiz’de oldukça meşhur olan piri piriyi yemek için Cascais’taki yeme içme mekanları listenize bu güzel restoranı da dahil etmenizi öneriyoruz.

#6 Sacolinha

sacolinha

Cascais’taki en iyi fırınlardan biri olan Sacolinha’ya uğrayıp bolo de bolacha ismi verilen kekten denemeyi de ihmal etmeyin.

Cascais restoranları ile ilgili önerilerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. 

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.