Buraları Gezmek Cesaret İster

0
1300

Etrafımızda birçok korkunç ve ürkütücü olay yaşandığını duyarız. Çoğuna safsata deyip geçtiğimiz bu olayların gerçek birer hikayesi olduğunu bilseydiniz ne olurdu?

#1 Buraları Gezmek Cesaret İster

İşte hepsi gerçek hikayelere dayanan dünyanın en korkunç yerleri listemizin ilk sırasında;

1- Aokigahara Ormanı / Japonya

Buraları Gezmek Cesaret İster
Aokigahara Ormanı

Tüm dünyada ‘’intihar ormanı’’ olarak bilinen Aokigahara Ormanı, Japonya’nın en ürkütücü yerleri arasında bulunuyor. Kitaplara hatta belgesellere konu olan bu ormanın bu kadar meşhur olmasının sebebi, intihar etmek isteyenlerin uğrak noktası olması.

Ormanda keyifli bir yürüyüşe çıktığınızda bir cesetle karşılaştığınızı bir düşünün! Anlatılan hikayelere ve yaşanan tuhaf olaylara rağmen hala cesaretiniz varsa Aokigahara Ormanı’nı ziyaret edebilirsiniz.

2- Centralia / ABD

Buraları Gezmek Cesaret İster
Centralia

1962 yılında başlayan yangın sebebiyle terk edilen yerler arasına giren Centralia, günümüzde sis ve duman altında korkunç bir atmosfere sahiptir. Rivayete göre şehirden geçerken hala yangında can veren insanların çığlıkları duyuluyor.

3- Matsuo Hayalet Madenleri / Japonya

Buraları Gezmek Cesaret İster
Matsuo Hayalet Madenleri

1960’larda Japonya’nın en büyük sülfür madenleri olarak işletilen bu madenler, kapatıldıktan sonra kimsenin yaşamadığı hatta sisten önünüzü göremeyeceğiniz hayalet bir şehre dönüşmüştür.

4- Akodessewa / Togo

Buraları Gezmek Cesaret İster
Akodessewa / Togo

Afrika’da bulunana Togo’yu ziyaret ederseniz oldukça farklı pazarlarla karşılaşabilirsiniz. Akodessewa’da bulunana pazarlarda vodoo büyüsü için kafatasları ve büyüler satılmaktadır. Bu pazarda gezerken oldukça dikkatli olmanızı öneririz.

5- Bebek Adası / Meksika

Buraları Gezmek Cesaret İster
Bebek Adası / Meksika

Sürekli izleniyormuş hissi veren bebekler ve korkunç tünellerle dolu Meksika’daki Bebek Adası, ülkenin en gizemli noktalarından biridir. Tam olarak nasıl geldiği bilinmeyen bu bebeklerin sayısı her geçen gün artarak tüm ağaçları doldurmuş. Eski ve tahrip olmuş görüntüsüyle ürküten bebeklerle dolu bu adada gözlerin sürekli üzerinizde gezdiğini hissedebilirsiniz!

6- Overtoun Köprüsü / İskoçya

Buraları Gezmek Cesaret İster
Overtoun Köprüsü

İskoçya’da bulunana Overtoun Köprüsü için hayvanların korkulu rüyası denebilir. Nedeni belirsiz bir şekilde bu köprü üzerinden birçok köpek intihar etmekte. Kendilerini suyun üzerine atan köpekler bir süre sonra can çekişerek ölmekte. Hipnotize ettiği düşünülen bu köprü yaşanan canlı ölümleri sebebiyle lanetli olarak anılıyor.

7- Capela Dos Ossos / Portekiz

Buraları Gezmek Cesaret İster
Capela Dos Ossos

5 bin rahibin kemiklerinin bulunduğu bu şapel, Portekiz’in en merak edilen noktalarından biridir.1500’lerde ölen rahiplerin kafatasları ve kemikleriyle dolu olan bu mezarların içerisinde iki rahibe ait iskeletler tavandan size bakıyor. Ziyaret eden çoğu kişinin baygınlık geçirdiği şapele girmeden önce iki defa düşünmenizi öneriyoruz.

8- BONUS: Davutlu Köyü / Kırklareli

Buraları Gezmek Cesaret İster
Davutlu Köyü

Bir dönem Türkiye’nin gündemine oturmuş korkunç olaylardan biride Davutlu Köyü’nde yaşanmıştır.1989 yılında köyde yaşayanların gece cin gördüklerini söylemeleriyle beraber kimse evden çıkamaz hale gelmiştir. Bu olayların arkasındaki gerçeği öğrenmek üzere yola çıkan gazeteci H.B, köyde yaşanan olayları kamerasına kaydetmiştir.

Aradan kısa bir zaman geçtikten sonra esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolan gazeteciyi aramak için jandarma olay yerinde inceleme başlatır. Gazeteciye ulaşılamadığı gibi araştırmayı sürdüren jandarma ekipleri arasında psikolojik tedavi görmeye başlayanlar olmuştur. Hala sırrı çözülemeyen olayın ardından halk korkuya kapılmış ve köyü terk etmiştir. Bunların hepsi hikaye diyorsanız Davutlu Köyü’nü ziyaret edip, köy halkının ağzından olayları dinleyebilirsiniz.

 

İlgi çekici noktalara ek bildiğiniz esrarengiz yerleri aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.