Brussels Card Kullanım Rehberi

0
563

Ekonomik ve daha ucuz bir tatil yapabilmek için gidilen şehrin avantajlı şehir kartlarını araştırmak büyük fayda sağlamaktadır. 

Belçika‘nın başkenti Brüksel içinde özellikle ulaşım ve müze girişlerinde size büyük karlar sağlayacak olan Brussels Card, şehri çok daha ucuza keşfetmenize olanak sağlıyor. Siz de Brüksel gezilecek yerler listenizdeki yerleri daha ekonomik bir şekilde gezmek için şehre ulaşınca hemen bu karttan edinmenizi öneriyoruz.

Brussels Card Avantajları

Ülkemizdeki Müze Kart mantığıyla çalışan kart, şehirdeki ulaşım ağlarından ve müzelerden daha uygun fiyatlarla yararlanma olanağı sağlıyor.

Bu kartla şehirde bulunan 39 müzeye ücretsiz bir şekilde giriş hakkında sahip olabiliyorsunuz. Kartınızı alırken şehir içindeki hangi müzeleri ücretsiz veya indirimli bir şekilde ziyaret edebileceğinizi görebileceğiniz ve şehirdeki müzeler hakkında bilgi edinebileceğiniz 100 sayfalık 3 dilde basılmış olan kitapçık ve şehir haritası da birlikte veriliyor. Yalnız müzelerdeki geçici sergilerin büyük çoğunluğunda Brussels Card geçerli olmadığı için sergiyi görmek için ücret ödemeniz gerekebilmektedir.

Kart ile müze girişlerinde ve toplu taşımada indirimlerden faydalanabilirsiniz

Kartınızın geçerli olduğu süre boyunca bahsettiğimiz bu müzelere istediğiniz kadar girme hakkına sahip oluyorsunuz. Ha bu arada unutmadan şehirdeki büyük müzelerin birçok pazartesi günü kapalı olduğu için müze gezilerinizi pazartesi günü dışındaki günlerde yapmanızı tavsiye ederiz.

Kartın bir değer avantajı ise size şehir içinde uygun fiyata seyahat avantajı tanıyor olması. Kartınızı satın alırken opsiyonlu bir şekilde dilerseniz +STIB seçeneğini seçerek şehirdeki metro, tramvay ve otobüslerden indirimli bir şekilde faydalanabiliyorsunuz. Aynı zamanda +Hop On Hop Off seçeneğini satın almanız halinde şehir içi tur otobüslerinden de faydalanma şansına sahip olabiliyorsunuz.

Nereden Satın Alınır

Brussels Cardı Brüksel içinde bulunan pek çok müzenin girişinden satın alabiliyorsunuz. Size verilen kartı veya çıktı üzerindeki QR kodu okutarak kartın avantajlarından faydalanabiliyorsunuz.

Ücreti Nedir

Bu ayrıcalıklı kartı 24, 48 veya 72 saatlik seçeneklerle satın alabiliyorsunuz. Aldığınız seçeneğe göre fiyatı da değişiyor. Kart fiyatı aynı zamanda şehir içi otobüs seçeneği ve Hop on Hop Off otobüsleri seçeneği isteyip istemediğinize göre de değişiklik gösteriyor.

Brussels Card Ücret Tarifesi

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here