Bodrum'da görülmesi hereken yerlerden bir kısmı

0
47
Bodrum

Bir yer, tüm güzellikleri kendisinde nasıl toplayabilir? Benzersiz koylar, yemyeşil bir doğa, cam gibi sular, özgün mimari, tarihse tarih, lezzetse lezzet.

Muğla’nın bir ilçesi olan Bodrum’un yıllardır turizmin en gözde mekanı olmasının sebepleri belli. Her yıl yerli ve yabancı binlerce turist çeken Bodrum, Ege’nin tartışmasız en özel yeri. Bunun nedenlerini teker teker yazalım.

Bir kere Bodrum, tüm tatilseverlere hitap edebiliyor. En başta da, “yaz geceleri” deyince, akla hemen Bodrum geliyor. Eğlenmek isteyenler, tüm yılın stresini yaz tatilinde atmak isteyenler için, konserler ve etkinliklerle dolu Bodrum Geceleri en iyi ilaç. Barlar Sokağı’nda birbirinden renkli mekanlara girebilir, sabaha kadar dans edebilir, konserlere katılabilir ve sonuna kadar deşarj olabilirsiniz. Ege lezzetlerine meraklı olanlar için de çeşit çeşit balıklar, Ege otlarından yapılan enfes salatalar ve genel olarak “her şeyin en lezzetlisi”, Bodrum’da sizi bekliyor.

Bodrum barlar sokaği
Bodrum barlar sokaği

Bodrum Kalesi

Eğer tarihsever bir tatilciyseniz, sanmayın ki Bodrum size fazla bir şey sunamaz. Bodrum Kaleleri ve Bodrum Antik Tiyatrosu sizi bekliyor. Göltürkbükü’nde yer alan Madnasa Antik Kenti, Pedasa Antik Kenti, Mindos Kapısı, Halikarnas Mozolesi ve Apostol Kilisesi’ni de ziyaret etmeyi unutmayın. Bodrum Yel Değirmenleri fotoğraflarından da en az 100 like alacağınızı garanti ediyoruz. Birçok kültürden izler taşıyan Bodrum’da, zaman yolculuğuna çıkmaya hazır olun.

Bodrum kalesi
Bodrum kalesi

Bitez;

Yaz tatili anlayışınız, “deniz-kum-güneş” ise, tabii ki olabilecek en doğru yerdesiniz. Bitez’i mi anlatalım, Akyarlar’ı mı önerelim, Akvaryum Koyu’ndan mı bahsedelim, yoksa Türk Bükü’nden mi dem vuralım, bilemedik… Ama bildiğimiz bir şey var ki, Bodrum koyları ve enfes sahilleri; her deniz aşığını fazlasıyla mutlu edecek güzellikte. Hazır gelmişken, Gümüşlük’te akşama doğru Tavşan Adası’na doğru şöyle bir yürüyüşe çıkabilir, Bodrum Cennet Koyu’nda mutlulukla kulaç atabilirsiniz. Yaşadığınız şehre %100 dinlenmiş ve yenilenmiş olarak döneceğinize emin olabilirsiniz.

Bitez - Bodrum
Bitez – Bodrum

Bodrum, Ege’nin ve aslında Türk turizminin incisi olduğundan; her yıl sayısız yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Haliyle bu benzersiz mekana ulaşımda seçenek çok. Hemen biletbayi.com’dan uçak ya da otobüs bileti fiyatlarını inceleyin; size en uygun olanını şimdiden satın alın. Bodrum’a gitmek isteyen binlerce kişiden biriyseniz, elinizi şimdiden çabuk tutun deriz!