Birbirinden Güzel 10 Yunan Adası

0
1231

Tam bir Akdeniz ülkesi olan Yunanistan, birbirinden güzel adalarıyla tatil planı yapanlar için akla gelen ilk destinasyonlardan biri olmayı başarıyor. Eğer siz de güzel bir adada huzurlu bir tatil yapmak isterseniz Yunan Adaları’nı listenize dahil edebilirsiniz.

Masmavi denizin, kumun güneşin ve yemyeşil ormanların içerisindeki şirin Yunan Adaları, son yıllarda tatilcilerin gözde mekanları arasında yer alıyor. Muhteşem doğası ve uygun fiyatlarıyla size unutamayacağınız bir tatil yaşatacak 10 Yunan adasını sizler için belirledik.

İşte Birbirinden Güzel Yunan Adaları

1. Mykanos Adası

Santorini Adası
Mykanos Adası

Avrupa’nın birçok sosyetesinin gözde mekanı olan Mykanos Adası, özellikle sabahın ilk ışıklarına kadar süren hareketli gece hayatıyla ziyaretçilerine eğlenceli bir tatil vadediyor. Fotoğraf çekmek isteyenler için de adada muhteşem manzaralar olduğunu da söyleyebiliriz.

2. Santorini Adası

Santorini Adası
Santorini Adası

Yanni’nin de bir albümüne adını veren bu güzel ada, mavi çatısı olan ve yan yana güzel bir kontrast oluşturan sevimli evleriyle dikkat çekiyor. Özellikle balayı yapan çiftlerin çok fazla tercih ettiği Santorini Adası’nı mutlaka bir gün ziyaret etmelisiniz.

3.Girit Adası

Girit Adası
Girit Adası

Bu adanın insanları lakerdayı ve her türlü otu yemeyi çok sever. Bu ada için birçok ziyaret eden kişi “dünyanın en güzel adası” tanımlamasını uygun bulmaktadır. Bu da adanın ne kadar güzel bir yer olduğu konusunda size fikir verecektir.

4. Hydra Adası

Hydra Adası
Hydra Adası

Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz ünlü sanatçı Leonard Cohen’in de evinin bulunduğu Hydra Adası, ziyaretçiler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Adada motorlu taşıt bulunmadığı için ulaşım faytonlarla sağlanmaktadır.

5. Korfu Adası

Korfu Adası
Korfu Adası

Ada, Yunanistan’in İtalya’ya yakın kısmında yer almaktadır. Temiz denizi ve plajıyla size İonya Denizi’nin bütün güzelliklerini sunan bu adaya hayran kalacaksınız.

6. Alonissos Adası

Alonissos Adası
Alonissos Adası

Güzel plajları ve yeşillikler içindeki Alonissos Adası, oldukça az bir nüfusa sahip Sporad Adaları’ndan biridir. Diğer adalardan Alonissos Adası’na adadaki fok balıklarını görmek için turlar düzenlenmektedir.

7. Skopelos Adası

Skopelos Adası
Skopelos Adası

Yeşilliklerle örtülü bu adada yaşayanlar geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlamaktadır. Adada, en lezzzetli zeytin ve zeytinyağını tatma şansını yakalıyorsunuz.

8. Samos Adası

samos adası
Samos Adası

Adaya Kuşadası’ndan 1,5 saatlik bir deniz yolculuğuyla ulaşmak mümkün. Özellikle sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyenlerin tercih ettiği Samos Adası oldukça uygun fiyatlarıyla da cazip bir tatil rotası.

9. Midilli Adası

Midilli Adası
Midilli Adası

Yunanistan’in ülkemize en yakın adalarından biri olan Midilli Adası, Yunanistan’ın üçüncü büyük adası olma özelliğine sahiptir. Eğer aklınızda bir Yunan Adaları turu varsa Midilli Adası’nı turunuza mutlaka dahil etmelisiniz.

10. Rodos Adası

Rodos Adası

Marmaris’ten feribotla 50 dakikalık bir yolculuğun ardından ulaşabileceğiniz ada Ortaçağ’dan kalma şehir yapısıyla sizi gerçekten büyüleyecek. Geceleri oldukça renkli ve eğlenceli olan bu Orta Çağ Şehri UNESCO tarafından da Dünya Mirası Listesi’ne dahil edilmiştir.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.