Bavul Hazırlamanızı Kolaylaştıracak 7 Metod

0
1321

Yolculukların kuşkusuz en sorunlu kısmı bavul hazırlamaktır. Belirli bir hacme sahip bir bavula seyahat esnasında ihtiyaç duyulabilecek her şeyi sığdırmaya çalışmak gerçekten sinir bozucu olabilmektedir.

Paylaşacağımız ipuçları sayesinde artık siz de çok kolay bir şekilde bavulunuza yolculuk boyunca ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyi kolaylıkla sığdırabilirsiniz. Dilerseniz hemen bu ipuçlarına birlikte göz atalım.

Bavul Hazırlamayı Kolaylaştıracak Yöntemler

1.Bavul hazırlama listesi yapın

Tatilde ihtiyacınız olacak şeylerin listesini yapın

Her şeyden önce işe bir liste yaparak başlamanız işinizi çok kolaylaştıracaktır. Listenize mutlaka yanınıza almanız gereken şeyleri yazarak geride bir şey unutmadığınızdan emin olabilirsiniz. Listenizi eşyalarınızı valize ihtiyaç sırasına göre koyacak şekilde hazırlamanız da çok önemli bir diğer nokta.

2.Her boşluğu değerlendirin

 Valizinizdeki her boşluğu değerlendirin
Valizinizdeki her boşluğu değerlendirin

Tavsiyemiz tatil için kabin tipi bavul kullanmanız. Böylece hem taşıması daha kolay olmakta hem de valiziniz başınızın üstünde olduğu için kaybolma, zarar görme gibi durumlardan valiziniz korunmuş olacaktır. Aynı zamanda havaalanında uzun süre bagaj bekleme derdinden de kurtulmuş olacaksınız. Ancak kabin tipi valizler daha ufak olduğu için hacmi çok iyi bir şekilde kullanmanız gerek. Mesela ayakkabılarınızın iç kısmına çorabınızı ya da kremlerinizi yerleştirerek bu boşluğu iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Ufak ebattaki kıyafetleri top haline getirerek sütyeninizin içerisine yerleştirerek hem alanı verimli kullanıp hem de sütyeninizin kırışmasını önleyebilirsiniz. Siz de bunun gibi ufak önlemlerle ufak alanlara ihtiyacınız olan her şeyi sığdırabilirsiniz.

3.Sıvılara dikkat edin

Sıvı eşyalarınızı mutlaka poşetleyin

Sıvıların seyahat esnasında sızıntı yapması başınıza büyük işler açabilir. Bütün kıyafetlerinizin şampuan olmasını istemiyorsanız bunun için mutlaka tedbir almalısınız. Bunun için sıvı tüpleri ile kapak arasına bir poşet geçirerek kapağı o şekilde kapayabilirsiniz. Daha garanti olması açısından şişeyi ayrıca poşete sarmak mantıklı bir davranış olacaktır.

4.Kişisel bakım ürünleri için ayrı bir çanta kullanın

Kişisel bakım ürünlerini ayrı bir çantaya koyun

Lens, diş fırçası, şampuan, kremler, ilaçlar gibi kişisel bakım ürünlerinizi ayrı bir çantaya koyarak valizinize o şekilde koymanız ihtiyacınız anında bu ürünlere ulaşmanızı çok kolaylaştıracağı için size büyük bir zaman kazandıracaktır.

5.Kadınların vazgeçilmesi takılar

Takılarınızı ilaç kutusunda saklayabilirsiniz

Çok değer verdiğiniz takılarınızın kaybolmasını istemezsiniz değil mi? Bunun için minik ilaç kutularını kullanabilirsiniz. Küpeleriniz için düğmeleri kullanmak da akılcı bir çözüm olacaktır. Kutunun açılması veya takılarınızın düşme ihtimaline karşı her markette bulabileceğiniz “streç film” ile takılarınızı sarmanız da basit ama çok etkili bir yöntemdir.

6.Kıyafetlerinizi rulo yöntemiyle katlayın

Kıyafetlerinizi rulo yaparak yerden tasarruf edebilirsiniz

Klasik kıyafet katlama yöntemleriyle valizinize sığdırdığınız kıyafet miktarı çok az olacaktır. Bunun yerine kıyafetlerinizi üst üste ve rulo yöntemleriyle katlayarak aynı hacme çok daha fazla kıyafet sığdırabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde valizinize koyduğunuz kıyafetlerin kırışmasının da önüne geçmiş olacaksınız.

7.Değerli eşyalarınızı yanınıza alın

Pasaport, para, dijital eşyalar gibi sizin için çok önemli olan eşyalarınızı valiz yerine yanınızdan hiç ayırmayacağınız minik bir çantada taşımanız sizi hırsızlık ihtimaline karşı koruyacaktır. Bunun için belinize bağlayabileceğiniz dayanıklı bir çanta yeterli olacaktır.

Valizinizi hazırladığınıza göre artık keyifli bir tatile hazırsınız demektir. Şimdiden keyifli ve eğlenceli bir yolculuk dileriz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.