Batum Turu Yapmak İçin 6 Neden

0
1139
Batum turu yapmak için 6 neden

Gürcistan’ın Acara Özerk Cumhuriyeti’ne başkentlik eden Batum, son yıllarda turizm konusunda ciddi atılımlar yapmış durumda.

Şehirde inşa edilen oteller konaklama konusunda yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırırken, turizm ile ilgili yapılan birçok yatırım da şehrin turizm potansiyelini ortaya çıkarma konusunda başarılı olmuş gibi görünüyor.

Batum Turu Yapmak İçin 6 Neden

1. Pasaportsuz ve Vizesiz Giriş İmkanı

Batum’u sadece kimliğinizle ziyaret etmenin keyfini yaşayın

Ülkeler arasında gerçekleştirilen anlaşmalar gereği Gürcistan’a geçiş sırasında sadece kimliğinizin yanınızda olması yeterli Böylece pasaport ve vize işlemleriyle gereksiz vakit ve para kaybetmenize gerek kalmıyor.

2. Etkileyici Batum Sokakları

Batum sokakları mimarisi ile büyülüyor

Zengin bir tarihe sahip olan Batum’un bu özelliği şehrin mimarisine de yansımış durumda. Batum’da bulunan sokaklarda gezerken kendinizi çok özel hissedebilirsiniz. Etkileyici Avrupa mimarisinin Karadeniz mimarisiyle harmanlanması ortaya çok keyifli sokakların çıkmasını sağlamış.

3. Batum Botanik Parkı

Parkta 5 binden fazla bitki türünü inceleyebiliyorsunuz

Dünyanın en büyük botanik parklarından biri olan Batum Botanik Parkı, şehrin en önemli ziyaret noktalarından biri konumunda. Parkta 5 binden fazla bitki türünü incelemenin keyfini yaşayabiliyorsunuz.

4. Uygun Fiyatlı Alışveriş İmkanı

Uygun fiyatlı alışverişin adresi, Batum

Gürcistan’da özellikle elektronik eşyalar, sigara ve alkol ülkemize göre oldukça ucuz. Bu da Gürcistan’ı ve Batum’u alışveriş için çok cazip kılıyor. Özel aracınızla Batum’a geliyorsanız ucuz yakıt olanaklarından faydalanarak deponuzu da doldurabilirsiniz.

5. Batum Mutfağı

Acar Usulü Hapaçuri

Batum, Karadeniz yöresinden esinlendiği mutfağı ile ziyaretçilerine tam bir yemek şöleni çekiyor diyebiliriz. Batum’a geldiğinizde birçok yöresel yemeği tatma şansına sahip olabilirsiniz. Batum mutfağını başka bir yazımızda daha detaylı bir şekilde ele alacağız.

6. Gece Hayatı

Batum gece hayatı

Batum hareketli bir gece yaşantısına sahip. Şehirde kumarhanelerle ilgili herhangi bir kısıtlama yok. Her ne kadar cıvıl cıvıl bir gece hayatına sahip olsa da Batum’da, birçok şehirde bulunan “Barlar Sokağı” tarzında bir oluşumun olmaması şehrin gece hayatı konusunda biraz geriye düşmesine neden oluyor. Eğer Batum’u gece hayatı için tercih ediyorsanız mekanlardaki fiyatlandırmalara da çok dikkat etmeniz gerekiyor; aksi halde ciddi meblağlar ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Batum diğer Avrupa ülkelerine kıyasla daha kısıtlı bir şehir olsa da bir hafta sonu zaman ayırarak görülmesi gereken şehirlerden biri. Ülkemizden Batum’a gerçekleştirilen seferlere uygun uçak bileti fiyatları ile biletinizi satın alarak bu komşu ülkenin şehrini ziyaret edebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here