Barcelona, Barcelona Javier

0
1233

Sanatın ve tarihin iç içe geçtiği bu güzel şehre gelenlerin tekrar gelmek istemesinin boşuna olmadığını siz de şehri ziyaretinizden sonra anlayacaksınız.

Büyülü sokaklarında gezip, sanat dolu binaları incelemek, tarihin izini taşıyan yapıları gözlemlemek size tadı damağınızda kalacak bir tatil deneyimi yaşatacak.

Daha önce birçok filmin de çekildiği bu özel şehir için ne anlatılsa az kalacaktır. O yüzden ilk fırsatta bu güzel şehri görmenizi öneriyoruz. Sizin için bu özel şehre geldiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerleri belirledik.

1.La Rambla Caddesi

La Rambla Caddesi

Catalonia Caddesi’nden muhteşem Barcelona Limanı’na kadar uzanan bu caddeyi gidince mutlaka İstiklal Caddesi’yle kıyaslayacaksınız. Hayli renkli bu caddede kalabalığın içine karışıp güzel bir yürüyüş yapabilirsiniz. Özgün tasarlanmış takılar ve kıyafetler satın almak isterseniz caddenin sokaklarında alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.

2.Sagrada Familia Bazilikası

La Sagrada Familia

Bazilika Antoni Gaudi tarafından devranılmış ancak Gaudi’nin ölümü nedeniyle yarım kalmıştır. Yapının inşaatı daha sonra halkın yardımlarıyla devam etmiştir. Yapımının hala halkın yardımlarıyla sürdürüldüğü ve Gaudi’nin karmaşık mimari yapısının çözülemediği söylenmektedir. Bazilikanın içi ve dışının ayrı güzelliklere sahip olduğunu ve en önemli özelliklerinden birinin yapıyı ayakta tutan kolonların ağaç gövdesi şeklinde tasarlandığını söylememiz gerek.

3.Casa Mila

Casa Mila

Barcelona halkı tarafından “Taş Ocağı” olarak adlandırılan bu sıradışı yapı 1984 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınarak günümüzde şehrin sembol yapılarından biri haline gelmiştir. Sizin de bu yapıdan çok etkileneceğinizden eminiz.

4.Park Güell

Park Güell

Farklı bir park deneyimi yaşamak isterseniz Park Güell’i Barcelona’daki ziyaret edilecek yerler listenize mutlaka eklemelisiniz. Gotik mimari örnekleriyle peribacalarına benzer yapıların meydana getirdiği büyülü atmosferde oldukça keyifli vakit geçirebilirsiniz.

5.Nou Camp Stadyumu

Nou Camp

Dünyaca ünlü Barcelona takımının maçlarını oynadığı bu etkileyici stadyumu da mutlaka görmenizi öneriyoruz. Stadın müze olarak sergilenen bölümünde de formalar, kupalar ve daha birçok etkileyici objeyi inceleyebilirsiniz.

6.Barselona Katedrali

Barselona Katedrali

La Rambla Caddesi’ne oldukça yakın bir konumda bulunan ve gotik mimari ile inşa edilen bu dini yapı Barcelona’nın en önemli katedrallerinden biridir. 12. yüzyılda yapımına başlanan katedralin inşaatı ancak 20. yüzyılda tamamlanabilmiştir.

7.Montjuic Tepesi

Montjuic Tepesi

Bir sürü parkın ve kalenin bulunduğu tepe büyüleyici manzarasıyla da sizi kendisine hayran bırakıyor. Teleferikle keyifli bir şekilde ulaşacağınız tepenin tadını sonuna kadar çıkarmanızı öneriyoruz.

8.Müzeler

Picasso Müzesi’ni mutlaka ziyaret edin

Barcelona, elinde olan şeyleri sergilemeyi çok iyi bir şekilde başaran şehirlerin başında geliyor. Şehirde bulunan sayısız müzeyi ziyaret etmeniz için bile günlerinizi ayırmanız gerektiğini belirtelim. Eğer vaktiniz kısıtlıysa Picasso Müzesi, Salvador Dali Müzesi, Ulusal Katalan Tarih Müzesi, Joan Miro Müzesi ve Gaudi Müzesi öncelik vermeniz gereken müzeler olarak listenizde yer alabilir.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.