Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

0
1617

Bandırma, Balıkesir’in Marmara Denizi’ne kıyısı olan küçük ve şirin bir ilçesidir. İstanbul’a yakınlığı ile de son zamanlarda çok fazla rağbet görmüş ve günübirlik geziler için tercih edilebilir bir yer haline gelmiştir. Sizler için Bandırma’da yapılacak 8 şeyi derledik. Gelin birlikte Bandırma’da katılabileceğiniz pek çok aktivite ve gezip görebileceğiniz yerleri inceleyelim;

1- Uluslararası Bandırma Kuş Cenneti Kültür ve Turizm Festivali

Her yıl düzenlenen ve 1987’den beri yapılan uluslararası bir festival olan Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali kapsamında birçok konser, imza günü, tiyatro gibi etkinlikler yapılmaktadır.

2- Bandırma Arkeoloji Müzesi’ni Görmeden Dönmeyin..

Öte yandan Bandırma, arkeolojik açıdan da zengin bir yer olmakla birlikte 2003 yılının Haziran ayında ziyarete açılan Bandırma Arkeoloji Müzesi’nde bölgede yapılmış kazılara ait eserlere yer verilmektedir.

3- Bir Doğa  Harikası Manyas Kuş Cenneti

Asya-Avrupa-Afrika arasındaki kuş göç yolları üzerinde bulunan Manyas Kuş Cenneti, hem doğası hem de içinde barındırdığı birçok kuş türüyle gidip görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır.

4-Daskyleion ve Kyzikos Antik Kentleri

Ergili köyünde bulunan Daskyleion ve Kapıdağ’da bulunan Kyzikos antik kentleri tarih boyunca birçok millete ev sahipliği yapmış. Tarih meraklıları mutlaka görmek isteyecektir.

5- Bandırma’nın Saklı Kalmış Cenneti Edincik…

Marmara’ya bakacağınız en güzel yerlerden biri olan Edincik, üzüm bağları ve zeytinleri ile bilinmektedir. Ayrıca Edincik’in simgesi haline gelmiş 650 yıllık Süleyman Paşa Çınarı’nı ve tarihe ışık tutan tarihi evleri de yakından görmelisiniz.

6- Haydar Çavuş Camii

Merkezde bulunan ve 19. yüzyılda Haydar Çavuş tarafından yaptırılan Haydar Çavuş Camisi, 1873’te çıkan bir yangından sonra neoklasik üslupla yeniden inşa edilmiş tek kubbeli ve kare planlı bir camidir.

7- Yaz Turizminin Gözde Noktalarından Biri Erdek

Bandırma’ya yirmi dakikalık bir mesafede olan Erdek, ucuz sayılabilecek pansiyonlarıyla yazı burada geçirmek isteyeceğiniz bir güzelliğe sahiptir.

8- Doğa Yürüyüşlerinde Akla Gelen İlk Adres Kapıdağ Yarımadası

Kapıdağ Yarımadası, tercihinize göre ister bisiklet ile ister yürüyerek gidebileceğiniz,  hayranlıkla izleyeceğiniz manzarası ve tarihi mekanlarıyla kendine hayran bırakacak. Yol boyunca göreceğiniz şelalelere bakarken bile serinleyebilir, Kirazlı Manastırı’nın tarihine yakından bakabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.