Bambu Adası (Koh Russei)

“El değmemiş” kelimesinin kullanıldığı anlarda, akla gelen ilk şeylerden biri kimsenin keşfetmediği, güzelliğinin saklı olduğu bir yer ya da bir şeydir.

Bambu adası da böylesine muazzam bir yerdir. Sihanoukville zaten kendi başına Kamboçya için güzellik adına söylenecek veya örnek gösterilecek tek yerdir. Doğallığı, tabiatı ve diğer yönleriyle oldukça güzel olan bu şehirde bir de Koh Russei’i düşündüğünde, güzelliğin sizi cezp etmemesi mümkün olmayacaktır. Bana ilk söylediklerinde doğrusu çok fazlasıyla merak etmiştim. Bir an önce buraya gelip, varlığını koruyan güzellikleri yerinde incelemeyi çok istiyordum. Nihayet sabahın ilk saatlerinde kahvaltımı yaparak yola koyuldum. Durağım, Bambu adası (Koh Russei).

Bambu Adası (Koh Russei)

Altın sarısı kumsalı, zümrüt yeşili denizi ile göze hitap eden bir güzelliğe sahip olan Bamboo adası, hilal şeklinde bir yerdir. Turizm dünyasının yerlileri ve yabancıları tarafından özellikle de hafta sonları adeta işgale uğrayan Koh Russei, daha çok Robinson adasını andırıyor. Huzur, sessizlik ve ruh dinginliği. Burada yemekler de bir başka oluyor. Alıştığımız yemek kültüründen ziyade daha çok tropikal meyveler eşliğinde yemek yeniyor. Pirinç, tavuk, balık, karpuz, salata vs. tüm bunları bir arada görmek, güzel saatleri değerlendirmek adına gerçekten de çok keyif verici oldu benim için.

Bambu Adası (Koh Russei)

Bamboo, Bambu ya da Koh Russei. Hangisi hoşunuza giderse! Burası doğallık anlamında, dünyada güzelliğini yitirmemiş sayılı yerlerdendir. Diğer adalarda, motosiklet, ya da diğer araçların gürültüsünü duymak mümkün olabiliyor. Ancak burada bunlar yok. Birkaç ATM ve vahşi doğanın sesleri dışında bir gürültü duyamıyorsunuz. Bu da dinlenmek ve tatilini daha keyifli bir şekilde geçirmek isteyenler için oldukça ideal bir yer olmasını sağlıyor.

Bambu Adası (Koh Russei)

Otellerin kalabalık gürültüsü, uyanma saati zorunluğu ve şehrin kirliliğinden uzaklaşmak isteyip de yer bulamayanlar için Sihanoukville şehrinin Bambu adası bence tam aradıkları gibi bir yerdir. Eğer bir gün Kamboçya turu gezisine çıkmaya karar verirseniz ve yaşadığınız şehir kalabalığından uzaklaşarak daha dingin bir yerde konaklamaya karar verirseniz, buranın kesinlikle Koh Russei olması gerekiyor.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.